Sistem saati: 01 May 2024, 05:35

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

1 sayfadan 1. sayfa [ 1 ileti ] 

Yazar Mesaj
 İleti başlığı: REiSHi HAKKINDAKi SÖYLENENLER -KANSER ,HEPATiT,AiDS TEDAVİSİ
İletiTarih: 07 Eyl 2010, 07:41 

Kırmızı Reishi Mantarı
Günlük yaşamı sağlıklı sürdürmek,

Vücudumuzun doğal savunma mekanizmasını güçlendirerek olumsuz etkilere karşı korumak,

Yaşın ilerlemesi sonucu oluşan problemlerin önüne geçmek,

Bağışıklık, sinir, dolaşım, solunum, boşaltım, kas ve kemik sistemlerini güçlendirmek,

Yüksek tansiyon, kolestrol, diabet, bronşit, prostat gibi problemlerle baş etmek,

Kanser, karaciğer bozuklukları, hepatit, HIV/AIDS gibi hastalıklardan korunmak ve bu hastalıklarla savaşmak konularındaki faydaları kanıtlanmıştır.
Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından kansere karşı tek doğal ilaç olarak kabul edilmiştir. Reishi’nin olumlu etkilerini arttıran C vitaminini en fazla içeren Acerola Vişnesi toz haline getirirlerek Reishi ile birlikte kullanılmıştır. Reishi Plus ismi de bu şekilde etkinin arttırılmasından gelmektedir. Japoncada ölümsüzlük" anlamına gelen Kırmızı reishi Mantarını içeren Reishi Plus’ı, hastalıklardan uzak, sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürmek için, her yaşta genç olabilmek için siz de koruyucu olarak kullanmalısınız.

Reishi’nin Etkileri
Reishi Mantarının (Ganoderma Lucidum) Bilimsel Araştırmalar Sonucunda Tespit Edilen Bazı Etkileri:
Ganoderma lucidum olarak bilinen ve yüzyıllardan beri yaygın olarak kullanılan Reishi mantarı, Çin tıbbının verilerine göre insanın beş anahtar organına nüfus etmekte ve etkili olmaktadır. Bunlar kalp, karaciğer, akciğer, pankreas ve böbrektir.
Ganoderma lucidum vücudun tüm mekanizmasını ve metabolizmasını dengeleyerek bütün organ fonksiyonlarının düzgün yürütülmesini sağlar.
Özellikle sahip olduğu etkinliklerin bazılarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:
1- TÜMÖRLERE ETKİSİ
Tümörün oluşmasında asıl etken immun sistemin bozukluğu veya zayıflığıdır. Ganoderma lucidum immun sistemi düzenleyen ve aktive eden en iyi materyaldir. Önce vücudun bağışıklık mekanizmasını
güçlendirir ve vücudun tümöre karşı kendi kendini müdafaa etme yeteneğini arttırır. Ganoderma lucidum monositik makrofajların özellikle interlökin h sentezini aktive ederek fonksiyonel yönden güçlendirmektedir. Lökositlerin üretimini hedef alan fakat kanın tüm elemanları için geçerli olan sentez kapasitesini arttırır. Kanser hücreleri üzerine inhibisyon etkisi yapan bileşenleri sayesinde giderek anti tümör ilacı, kanserden koruyucu diyet elemanı ve klasik kanser tedavilerine destek amacıyla daha da yaygın anlamda kullanılmaktadır. Ganoderma lucidum insan vücudu üzerine olumsuz ve toksik etki yapan her şeyi yok eder. Bağışıklığı hiçbir toksik etki yapmaksızın güçlendirme özelliği Ganoderma lucidumun diğer bütün ilaçlara karşı asla erişilemez üstünlüğüdür.
2- KARACİĞER KORUMA VE DETOKSİFİKASYON
Ganoderma lucidum karaciğeri çeşitli fizyolojik ve biyolojik olumsuz faktörlerden korumaktadır. Daha da öte etkisi hasardan sonrada mükemmeldir (Var olan bir bozuklukta da geçerlidir.) Hücrelerdeki hem toksik bileşiklerin hem de ilaçların metabolizmasını hızlandırmaktadır ve toksik hepatitin tedavisinde yol göstermektedir. Ganoderma lucidum kronik hepatitin tedavisinde baş dönmesi, göz kararması ve bununla ilgili belirtileri de ortadan kaldırmaktadır. Kronik toksisitenin tedavisinde çeşitli kronik hepatit ve diğer hepatit tedavilerinde kullanılmaktadır.
3- KARDİYOVASKULER ETKİSİ
Hayvanlarda yapılan deney ve klinik çalışmalar G. Lucidumun koroner arteri genişlettiğini damarlardaki kan akışını arttırdığını ve kardiyak kapiller dolaşımını geliştirdiğini desteklemektedir. Böylece oksijen kaynağı ve kardiyak kaslardaki enerji artmaktadır. Kan akımının yavaşlaması kaynaklı kalp rahatsızlıklarında kalbin korunmasına yardım eder. Ve kalp hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde idealdir. Ganoderma lucidumun hipertansif hastalardaki trigliserit, lipoprotein ve kandaki kolesterol seviyesini azalttığı apaçık bellidir. Damar sertliği hastalığı olan arterial atheromotusun çeşitli tiplerini engellemektedir. Damar sertliği oldukça şekillendiyse G. Lucidum arter duvarındaki kolesterol miktarını azaltacak ve kan damarını yumuşatarak hasarı en aza indirecektir. Böylece romatoid artrit kökenli hastalıkların gelişmesini engellemektedir. Romatoit artrit bulunan insanlarda bile G. Lucidum kolesterol seviyesini düşürdüğü için atardamar duvarları esnekleşir ve daha ileri düzeyde hasar görmesi engellenir. Bilhassa periferik dolaşımı güçlendirmesi ve platelet agregasyonu denilen damar içi pıhtı oluşumunu engellemesi mükemmeldir. Tüm bu etkinlikleri nedeniyle kardiyovasküler hastalıkların tümünde koruyucudur.
4- YAŞLANMAYI GECİKTİRME
Ganoderma lucidum polisakkarit ve polipeptitleri aşağıdaki mekanizmalarla yaşlanmayı yüksek düzeyde yavaşlatır.
a- Bağışıklık sistemini güçlendirip düzenlemek suretiyle; böyle bir güçlendirme yeni yetişkin insan da olduğu kadar ileri yaşlardaki insanlarda da çok başarılı bir şekilde gözlenmektedir. Özellikle gençlerde Ganoderma lucidum etkinliğiyle sağlıklı ve optimal bir gelişim bağışıklık sisteminin en büyük destekçisidir.
b- Nükleik asit ve proteinlerin sentezlenmesini optimize eder. Araştırmalar göstermiştir ki kişinin yaşı fazla önemli olmaksızın nükleik asit ve proteinlerin optimize edilmiş senteziyle özellikle kanda, karaciğer ve kemik iliğinde yüksek hücre konsantrasyonlarına
ulaşılmaktadır. Bu da yaşlanmanın en önemli engelleyicisidir. Gözlenmiştir ki ganodermanın yaşlanmayı geciktirme etkisi sadece yetişkinlerde değil gençlerde de aynı şekilde gerçekleşmiştir.
c- Serbest radikaller üzerine etkisi; yaşlılığa neden olan etkenlerden birisi vücuttaki hücrenin kendi antioksidan bileşiklerinde azalma meydana gelmesi veya SOD gibi antioksidan benzeri bileşiklerde azalma ortaya çıkmasıdır. Bu tip antioksidanlar vücudu serbest radikallerin sebep olduğu hasarlardan korumada mutlak gerekmektedir. G. Lucidum polisakkaritleri SOD ye çok benzer özel bileşikler şeklinde serbest radikalleri yok ederek ve yağların aşırı oksidasyonunu durdurarak vücudun hasar görmesini engellemektedir. Bu tip aktiviteler hücreleri korur ve onların yaşlanmasını geciktirir.
d- Ganoderma lucidum polisakkaritleri hücrenin çekirdeğinden DNA sentezini arttırarak hücre bölünmesini teşvik eder ve endirekt olarak bu yolla da yaşlanmayı yavaşlatmış olur.
5- NÖROASTENİA ÜZERİNE ETKİSİ
Çin tıbbında G lucidum asab bozukluğu ve uykusuzluğu tedavi etmede neredeyse klasik bir ilaç şeklinde kullanılmıştır. Çünkü Merkezi Sinir Sistemi üzerinde etkilidir.
G. Lucidum ekstraktları olumsuz vücut aktivitesini fizyolojik düzeye indirgemektedir. Bu inhibisyon neredeyse kantitatif hassasiyette olup aktivite düzeyini her türlü olumsuzluktan koruyacak düzeyde bir yardım sağlar. Ganoderma lucidum kafein gibi merkezi uyarıcı etkisi yapan bileşiklere benzer şekilde ölümü geciktirmesi göstermektedir ki sinir sistemini büyük bir etkinlikle uyarmaktadır. Eski Çin tıp yayınlarında Ganodermanın canlılığı koruyucu yaşam şevkini arttırıcı aklı geliştirici ve hafıza gücünü arttırıcı etkisi olduğu bildirilmektedir.
Çok yakın bir zamanda sinirsel zayıflıktan kaynaklanan uykusuzluğun Ganoderma ile %87,14 %100 oranında tedavi edildiği bildirilmiştir. Bilhassa on onbeş günlük bir kullanım periyodu sonunda uyku düzelmekte, iştah artmakta ve vücut ağırlığı dengelenmektedir. Bunlara bağlı her türlü semptom azalmakta veya kaybolmaktadır.
6- HİPERTANSİYON ÜZERİNE ETKİSİ
Ganoderma lucidum anestezi altındaki tavşanlarda başarılı bir şekilde kan basıncını düşürmektedir. Sistolik ve diyastolik basınç %15, 25 oranda düşmektedir (özellikle diyastolik basıncı düşürmesi çok önemlidir). Dolayısıyla sinirsel aktivite inhibe edilmektedir. İnhibisyon düzeyinin %20, 40 olduğu düşünülür. Bir hastane bildirisinde yüksek tansiyonlu 18 vakadan Ganoderma lucidum eksraktıyla %88,9 başarı elde edilerek başarı sağlandığı bildirilmektedir. Kan basıncını düşürme etkisini sempatik sinir sistemini inhibe etmesinden kaynaklandığı kabul edilmiştir. 30 yüksek tansiyon hastasının tedavi edildiği bir diğer araştırmada %88,3 düzeyinde Ganaderma lucidum başarısı sağlandığı bildirilmektedir. Bunun ötesinde G lucidum takviyesinin diğer tansiyon ilaçlarını etkisini arttırma ve stabilize etme yönünde çok faydalı olduğu tespit edilmiştir.
7- DİYABET ÜZERİNE ETKİSİ
Ganodermanın içerdiği bileşiklerden Ganoderma B ve C olarak adlandırılanların kan şekerini düşürdüğü bulunmuştur. Bu etkinliğin Ganodermann vücudun kendi dokuları tarafından kan şekerini daha iyi kullanılır hale getirmesinden kaynaklandığı anlaşılmıştır. G. Lucidum bileşenleri bu olayda yağ asitlerinin serbest kalmasını engelleme yönünde insüline destek olduğu bulunmuştur. Bilhassa idrarında ve kanında şeker yüksek insanlarda bu etki açıkça görülmektedir. Yine G. Lucidum suda çözünen polisakkaritleri insüline bağlı olmayan diyabetin kontrol altında tutulmasında etkilidir ve bu amaçla geniş ölçüde kullanılmaktadır.
8- KRONİK BRONŞİT VE BRONŞİYAL ASTIMA ETKİSİ
Ganoderma lucidum öksürük nöbetlerini keser, balgamı saflaştırır. Ve astımı baskı altına alır. Benzer sebeplerle ortaya çıkan belirtileri ve hastalıkların belirtilerini silikleştirir. Bilindiği gibi G lucidum bağışıklık sistemini aktive etmektedir. Dolayısıyla gripten ve yukarıdaki hastalık tablolarından korunma etkinliği buna dayanmaktadır.
9- AŞIRI HASSASİYETE ETKİSİ
Eğer herhangi bir antijene karşı bağışıklık reaksiyonları aşırı düzeyde gerçekleşirse immunopatolojik anormallikler ortaya çıkar. Ganoderma lucidum vücutta bu tip aşırı reaksiyonların ortaya çıkmasını baskılar ve vücut düzeninin korunmasını sağlar. Yapılan çalışmalar da göstermiştir ki alerjik reaksiyonların daha ortaya çıkmadan önlenmesini sağladığı için Ganoderma lucidum bu tip hastalardaki aşırı hassasiyet faktörlerinin serbest kalmasına müsaade etmemektedir. Bu özelliğiyle günümüzde kullanılan bütün aşırı hassasiyet reaksiyonları, alerjik astım gibi otoimmun rahatsızlıklar ve lupus eritemetosiz vulgaris, romatoit artrit, romatoit kalp rahatsızlıkları, alerjik rinit ve alerjik cilt rahatsızlıkları gibi hastalıların tedavisinde çok daha üstün fayda sağlamaktadır. Hormonların vücutta kullanılabilirliğini arttırdığından toksifikasyon hastalarında tedavi amacıyla kullanılabilmektedir.
11- PROSTAT KANSERİNE ETKİLERİ
Prostat kanseri, erkeklerin ürolojik sistemindeki prostat bezinde habit tümörüne bağlı olarak görülen bir hastalıktır. Erkeklerde görülen bu hastalık özellikle 50’li yaşlardan sonra kendini gösterir ve 70’li yaşlara kadar yüksek risk taşır.
Araştırmalar, Amerika’da her üç erkeğin birinde 50’li yaşlara yaklaştıkça kanser riski taşıyan hücrelerin geliştiğini ortaya koymuştur. Daha da ilerleyen yaşlarda ise, kanser riski taşıyan hücrelerin oluşturduğu alanın büyüdüğü ve bunların bir kısmının kontrolsüzce çoğaldığı gözlenmiştir.
Ayrıca ender de olsa bu hücrelerin diğer organlara sıçradığı ve başka tür kanser vakalarına yol açtığı saptanmıştır. Hastalığın belirtileri başta kendini göstermez. Ancak ilerleyen zamanlarda sık idrara çıkma, karın bölgesinde aşırı şişkinlik ve idrar sırasında yanma şikayetleri ile ortaya çıkabilir.
Hastalığın tanısı aşamasında bir ürolog tarafından yapılan tetkikler sonucu teşhis konulur. Düzenli olarak muayenelerle oluşabilecek riskli durumlar ultrason yardımı ile tespit edilir ve buna yönelik tedavi yöntemleri uygulanır. Ancak prostat kanseri teşhisi konulmuş bir hasta için tıbbi müdahaleler sınırlı kalmaktadır. Başlangıçta ilaç tedavisi ile durdurulmaya çalışılan prostat kanseri kimi zaman tedaviye cevap vermez ve ilerlemeye devam eder. Tıbbın yetersiz kaldığı bu gibi durumlarda alternatif tıp devreye girer.
Son yıllarda bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan kırmızı reishi mantarının prostat üzerinde etkisi incelenmiş ve prostat kanserli hastalar üzerinde kullanılmıştır. Prostat kanserinin etkisiyle böbrek üstü bezlerde seviyesi artan PSA (Prostat Specific Antigen) glikoprotenin kırmızı reishi mantarının kullanıma bağlı olarak normal seviyelere indiği gözlenmiştir.
Bununla beraber tümörün oluşturduğu alan küçülmüş ve hatta ilerleyen zamanlarda tamamen kaybolduğu görülmüştür. Hastalar için umut kaynağı olan kırmızı reishi mantarı Uzakdoğu’da yetişen bir mantar türüdür ve araştırmalar sonucu prostat kanseri de dahil olmak üzere bir çok hastalığa iyi geldiği gözlenmiştir.
11- GÜZELLİĞİN KORUNMASI ÜZERİNE ETKİSİ
Ganoderma lucidumun "uzun gençlik ilacı" adını almasının ana sebebi cildi koruması ve yaşlanmayı geciktirmesidir. Ganoderma sayesinde cildin su regül syonu mükemmelleştiğinden cilt, elastik nemli ve düzgün kalır.
Ganodermanın ciltte melanin oluşmasını inhibe ettiği de bulunmuştur. Günümüzde Ganodermadan yapılmış güzellik ürünleri endüstrinin yeni parlayan yıldızı durumundadır. Bunlarla birlikte ganıoderma içeren besinler alındığında sinerjik bir etki ortaya çıkmaktadır. Banyo sularına ganoderma eksraktı katarsanız deriniz genç görünmekle kalmayıp bakteriyel enfeksiyonlardan da korunmuş olur. Yukarıdaki tüm özelliklerine ek olarak ganoderma kemik iliğindeki kan sentezini desteklemesi sebebiyle çeşitli kan hastalıkları taşıyanlar ve yoğun radyasyon altında kalan insanlardaki düşük WC belirtilerinin ortadan kaldırılmasında çok etkilidir.
Vücudun bağışıklık sistemi artığından AİDS de dahil olmak üzere viral enfeksiyonlardan korunmasını sağlar. Uterustaki düz kasların aşırı kasılmasını engeller ve hamile kalınmasını kolaylaştırır. Ganoderma retinadaki pigment denatürasyonunu, beyinin az gelişmişliğini ve anormal zayıf kas gelişmesini başarılı şekilde engellediği ve iyileştirdiği anlaşılmıştır. Baş ağrıları, sinir ağrıları ve kanserle ilgili ağrıları azalttığı da bulunmuştur.

Uzmanlar Diyor ki;
Neden Kırmızı Reishi?
- Reishi mantarının birçok çeşidi olmasına karşın, yapılan araştırmalar kanıtlamıştır ki polisakkarit içeriğinin yüksek olması sebebiyle bağışıklık sistemini güçlendirerek, ana vücut fonksiyonlarını ve hayati organları desteklemede en etkin olan kırmızı Reishi mantarıdır.
Kırmızı Reishi Mantarı Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendirir?
- Suda çözünen Polisakaritler C vitaminiyle birlikte alındığında bağışıklık sistemi güçlendiren, antikanser ve kan basıncını düşüren etkiyi sağlarlar.
- Mantara acımsı tat veren Ganoderik asitler (Bitkinin moleküler yapısı steroid hormonlarına benzer) antihistaminik özellik arzeder, oksijenin yararını arttırır ve karaciğer fonksiyonlarını normalleştirirler. Reishi’nin tansiyon düşürücü, kan pıhtılaşmasını azaltıcı, damar tıkanıklığını önleyici ve LDL kolesterol düşürücü etkisi de ganoderik asitlere bağlıdır.
- Kırmızı Reishi’nin bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi kanseri önlemede ve kanserle savaşta da görülmektedir. Güçlü anti-tümör etkileri araştırmalarla belirlenmiştir. İçerdiği glucan maddesi bağışıklık hücrelerinin tümör hücrelerini sarmasına yardımcı olur. Bazı çalışmalarda tümörlerde %50 oranında gerileme kaydedilmiş-tir. Düzenli tüketiminin anti-kanser maddelerin (interferon ve interleukin 1 ve 2) üretimini arttırdığı ve tümör büyümesini önlediği kanıtlanmıştır.Makrofaj T hücrelerinin, kanser hücreleri ile daha etkin olarak savaşmasını sağlamaktadır.
- Yapılan araştırmalar Radyoterapi ve Kemoterapi esnasında görülen saç dökülmesi, bulantı, kusma, ağız iltihabı, boğaz ağrısı, iştah kaybı gibi yan etkilerin %90-95 oranında azaldığı belirlenmiştir.

REİSHİ MANTARINI NEDEN KULLANMALISINIZ?
Genelde kendinizi yorgun ve halsiz hissediyor musunuz?
Kırmızı Reishinin düzenli kullanımı , kan dolaşımının düzenlenmesine ve hücrelere daha fazla oksijen taşınmasına yardımcı etkileri ile günlük yaşamdan kaynaklanan değişik streslere karşı gösterdiği adaptojen etkileri ile kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissetmenize yardımcı olur.
Merdiven çıkarken ya da orta dereceli egzersizler yaparken bile nefes problemi yaşıyor musunuz?
Reishi mantarını Solunum ve Dolaşım sisteminizde yaratabileceği olumlu etkileri için kullanmalısınız.
Cildiniz kuru, renksiz ya da solgun mu? Ya da yaşınıza göre erken kırışmaya mı başladı?
Kırmızı Reishi, kan dolaşımını ve dolayısıyla cilde gelen oksijen ve besin miktarını arttırarak ciltte iyileştirici (anti-aging) etkiler gösterir. Güneş yanıklarında, cilt lekelerinin renginin açılmasnda ve/veya tamamen kaybolmasında, yaralarının iyileştirilmesinde, ince kırışıklıkların giderilmesinde, akne ve diğer cilt problemlerinde etkilidir.
Alerjiler nedeni ile sıkıntı mı yaşıyorsunuz?
Kırmızı Reishi mantarını genel koruyucu ve alerjilere karşı kanıtlanmış doğal antihistaminik etkileri nedeni ile kullanmalısınız.
Yaşantınız hareketli ve stresli mi?
Strese karşı adaptojen etkisi olan Kırmızı Reishi Mantarını kullanarak içindeki Adenosin maddesinin kasları gevşetici, merkezi sinir sistemini rahatlatıcı etkilerinden yararlanabilirsiniz. Uyku düzeninizde sağlayacağı düzelme ile günlük problemlerle başetmenizde yararlı olacaktır. Strese bağlı ritim bozukluklarını düzenleyici etkisi vardır.
Yaşadığınız ortamda çevre kirliliği yüksek mi?
Vücudumuzun doğal savunma mekanizmasını güçlendirerek dışarıdan gelecek tüm olumsuz etkilere karşı koruması sebebiyle Reishi Mantarını kullanmalısınız.
Soğuk havalara karşı duyarlı mısınız? Sık sık nezle, grip ve/veya öksürük problemi yaşıyor musunuz?
Reishi bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklardan korur.
Ailenizde diabet hastalığı olan var mı?
Kandaki şeker seviyesinin düzenlenmesinde etkili olarak sizi diabet riskine karşı korumada yardımcı olur. Kırmızı Reishinin kan şekerini düşürücü etkisi vardır ve Tip 2 diabette glikoz seviyelerini, herhangi bir yan etki göstermeden, düzenlemeye yardımcı olur.
Ailenizde kalp problemi yaşamış olan var mı?
Kanı sulandırıcı etkisi nedeni ile pıhtı oluşumunu engeller, alyuvarların kolay hareket etmesini sağlayarak kan akışını hızlandırır ve damar tıkanıklıklarını önler. Böylece kalp krizi riski azalır. Yüksek kan basıncının (yüksek tansiyonun) düşürülmesinde etkin olduğu araştırmalar ile kesin olarak kanıtlanmıştır.
Ailenizde kanser olan var mı? Genetik, çalışma ortamı gibi nedenlerle yüksek kanser risk grubunda mısınız?
Kırmızı Reishi mantarı Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından kansere karşı tek doğal ilaç olarak kabul edilmiştir. Reishi Mantarını kansere karşı koruyucu etkileri ve/ veya kanser tedavisindeki tamamlayıcı etkileri için kullanmalısınız. Kemoterapi Radyoterapi gibi tedavilerin olumsuz yan etkilerini %90-95 oranında azalttığı kanıtlanmıştır.
Uzun süreli bir tedavi görüyor musunuz? Ya da ciddi bir rahatsızlığın ardından iyileşme sürecinde misiniz?
Kırmızı Reishi dışarıdan gelen tüm etkilere karşı vücudu adapte eder, vücudun doğal savunma mekanizmasını güçlendirerek organizmanın normal ve dengeli hale gelmesine yardımcı olur. Ciddi hastalıklarla savaşırken olumsuz komplıkasyonlara neden olabilen nezle, grip gibi rahatsızlıkların önüne geçerek tedaviyi destekleyici etkiler gösterir.
Yüksek tansiyon ve/veya kolesterol probleminiz mi var?
Kırmızı Reishinin yüksek kan basıncını (yüksek tansiyonu) düşürülmesindeki etkinliği araştırmalar ile kesin olarak kanıtlanmıştır. Kırmızı Reishi, bünyesinde bulunan Adenosin maddesi sayesinde kandaki, kötü kolesterol tabir edilen LDL kolesterolü ve Trigliseridi düşürücü etkiye sahiptir.
Sigara ya da içki kullanıyor musunuz?
Kırmızı Reishinin sigara içenlerde nefes borusunda ve bronşlarda oluşan epitel dokusu tahribatının giderilmesinde etkili olduğu araştırmalarla belirlenmiştir. Karaciğer (hepato) koruyucu özellikleri kanıtlanmıştır.
Uyku problemi yaşıyor musunuz? Günde 8 saatten daha mı az uyuyorsunuz?
Reishi mantarının sürekli kullanımı ile stres seviyesinde azalma, uyku düzeninde düzelme görülür. Eğer bir sağlık probleminiz yoksa bile sağlıklı ve genç kalmak hastalıklara yakalanmamak, daha az bedensel ve ruhsal problem ile sağlıklı bir yaşlılık dönemi için koruyucu olarak reishi mantarını kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki tüm özelliklerine ek olarak ganoderma kemik iliğindeki kan sentezini desteklemesi sebebiyle çeşitli kan hastalıkları taşıyanlar ve yoğun radyasyon altında kalan insanlardaki düşük WC belirtilerinin ortadan kaldırılmasında çok etkilidir.
Vücudun bağışıklık sistemi artığından AİDS de dahil olmak üzere viral enfeksiyonlardan korunmasını sağlar. Uterustaki düz kasların aşırı kasılmasını engeller ve hamile kalınmasını kolaylaştırır.
Ganoderma retinadaki pigment denatürasyonunu, beyinin az gelişmişliğini ve anormal zayıf kas gelişmesini başarılı şekilde engellediği ve iyileştirdiği anlaşılmıştır. Baş ağrıları, sinir ağrıları ve kanserle ilgili ağrıları azalttığı da bulunmuştur.
Bitkilerin anası olarak bilinen REISHI, Asya’da geleneksel olarak, bilinen tüm rahatsızlıklara karşı yaklaşık 4000 yıldır kullanılmaktadır. ACEROLA KİRAZI ile birleştiğinde etkisi ve etkileşim süresi kat kat artan ve hızlanan REISHI, yapılan 2 yıllık çalışmanın sonucunda insanlığın hizmetine sunulmuştur. Klinik testleri sonucunda Albatros Reishi Bitkisel Gıda Takviyesi’nin aşağıda yeralan rahatsızlıklarda insanlara yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.
Reishi Kapsül’ün Kullanımı
Korunma Amaçlı Kullanım: Sabah - Akşam Yemek’le 1 Kapsül
Rahatsızlığı Olanlar: Sabah - Akşam Yemek’le 2’şer Kapsül
SSS
Faydaları ne kadar sürede hissedilebilir?
Normal olarak bir insan, Kırmızı Reishi kullanmaya başladıktan 10-15 gün sonra faydalı etkilerini hissetmeye başlar. Genel sağlık durumunda belirgin bir farklılık ise 2 ay süreli düzenli ve sürekli kullanım sonunda görülebilir. Toksik özelliği olmadığı için sürekli kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur.
Yan etkisi var mıdır?
Reishinin yan etkileri yoktur. 2000 yılı aşkın süredir kullanılmasına rağmen literatürde ve klinik çalışmalarda hiçbir yan etkisi rapor edilmemiştir. Toksik olmaması sebebiyle büyük miktarlarda ve uzun süreli olarak kullanıldıklarında dahi herhangi bir yan etkileri olmadığı ifade edilmektedir. Reishi Mantarı bir ilaç değildir. Diğer ilaçlarla birlikte tedaviyi tamamlayıcı olarak kullanılabilir.

Profile bak Özel mesaj gönder  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  

1 sayfadan 1. sayfa [ 1 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Git: