Sistem saati: 29 Mar 2024, 09:12

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

1 sayfadan 1. sayfa [ 1 ileti ] 

Yazar Mesaj
 İleti başlığı: LiDA Zayıflama Çılgınlığı
İletiTarih: 23 Ağu 2010, 04:28 

ÜNİVERSİTE HOCALARI ZARARLI DEDİ (Eczacı)

30 yıllık eczacıyım. 2005’te yılın eczacısı seçildim. İstanbul ve Ege üniversitelerinden hocalar bu Lida’nın zararlı olduğunu söyledi. Ben eczaneme sokmuyorum. Ama şimdi yeni bir firma "Asıl gerçek Lida’yı biz getiriyoruz" diyor. Ben de, "Bizim istediğimiz yerde sizin Lida’ların analizini yaptıralım, içinde sibutramin yoksa mesele de yok" diyorum. İtiraz etmediler. Bakalım. (Asuman Çakıroğlu- Yonca Eczanesi, Ataköy)

NORMALİN ÜÇ KATI SİBUTRAMİN (Araştırma Görevlisi)

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisiyim. Çalışma alanım toksikoloji. Lida ile ilgili bilimsel yayınları okuyan biri olduğumu belirtmek isterim. Lida, masum ve mucize bir ilaç gibi görülse de içeriği çok ciddiye alınmalı. Bitkisel olması, zararlı maddeler içermediğini göstermiyor. Sibutramin, obezite tedavisinde kullanılan bir ilaç olan Reductil’in de etken maddesidir. Lida, yaklaşık 30 mg sibutramin içermektedir. Bu miktar günlük kullanılabilen miktarın yaklaşık üç katıdır (Forensic Science International, Volume 161, Issues 2-3, 12 September 2006, Pages 221-222). Önerim bu ilacı kendini çok sağlıklı hissetse bile, insanların kullanmaması ve ilacın satışının yasaklanması. (Dilek Battal)

CEVAP VERİLMESİ GEREKEN SORULAR (Eczacı)

Lida’da normalin üç katı sibutramin var. Bu içerikteki bir ilacın Sağlık Bakanlığı’ndan onay alması gerekmez mi? Gerekir. Peki, Sağlık Bakanlığı’na uğranmış mı? Hayır uğranmamış. İçinde sibutramin bulunduğu yazıyor mu? Hayır yazmıyor. Sibutramini kullanması sakıncalı kişilere yönelik uyarılar içeriyor mu? Hayır içermiyor. Bu içerikteki bir ilacı internetten alıp kullanmak doğru mu? Hayır, hayır, bin kere hayır! Bakalım, daha kaç kişinin canı yanacak? Bakalım Sağlık Bakanlığı bu soytarılığa ne zaman dur diyecek? (Zeynep A. Akyol Göksoy, Kardelen Eczanesi, Kemerburgaz)

İMHA EDİLMESİNE KARAR VERİLDİ

(Milliyet Gazetesi haberi)

Sağlık Bakanlığı, tüm valiliklere gönderdiği genelgeyle "Lida Zayıflama Yosun Kapsülü" adlı ürünün imal, ithal ve satışının durdurulmasını, yasal işlem yapılmasını ve mahkeme kararıyla imha edilmesini istedi. Lida’da doktor kontrolünde kullanılması gereken sibutramin tespit edildi. Yetkililer, sibutraminin etkin maddesinin, obezite tedavisinde kullanılan ilaçlarda bulunduğunu ifade etti. Bu maddeyi içeren ilaçların doktor kontrolü dışı kullanımının karaciğer, böbrek, kalp yetmezliğine ve anoreksiyaya (aşırı zayıflık) neden olabileceği belirtildi.

KATASTROFİK BİR TABLO
(Hacettepe Ü. Endrokrinoloji Bölüm Başkanı)

Altı aydır bir felaketle karşı karşıyayız. Yosun hapı adı altında satılan Lida kullanımı, gitgide artıyor. Pek çok hastam, "Doğal bir ürün olduğu için sormaya bile gerek duymadım Hocam" diyor. Bu işler ABD’de tek merkezden çözülüyor, Türkiye’de ise iki başlılık var. İlaçlara Sağlık Bakanlığı, bitkisel ürünlere Tarım Bakanlığı izin veriyor. Ama bazen de böyle, bitkisel destek ürünü adı altında, içinde ilaç hammaddesi bulunan ve tehlikeli sonuçlar doğuran vakalar çıkıyor karşımıza. Bu meselenin, tek elden çözülmesi gerekiyor. Mesela, kemik erimesine iyi geldiği söylenen veya tansiyonu, şekeri düşürdüğü söylenen tabletler eczanelere girebiliyor. Oysa, bunlar ilaç değil. Ama onu eczane rafına koyarsan, tüketici ilaç zannediyor. Lida da öyle. Sonradan hata yapıldığı fark edildi, toplatılıp imha edilmesi kararı verildi. Verildi de ne oldu? Kayıt dışı bir şeyden söz ediyoruz. İsteyen yine temin edebilir. Lida, asıl kadınlar için tehlikeli. Bu ilacı kullanırken gebe kalan kadınların çocuğu sakat doğabilir. Bitkisel ürün kullandığını zanneden anne, çok acı bir sonuçla karşı karşıya kalabilir. (Profesör Selçuk Dağdelen)

KARŞIDAN GELEN ARABAYI FARK EDEMİYORDUM

Bir arkadaşım Lida ile üç haftada yedi kilo verince, "Madem öyle, ben de kullanayım" dedim. Sadece dört gün kullanabildim. Susuzluk falan neyse de, acayip derecede algılama problemi yaşadım. İnsanlar bir şeyler anlatıyorlar, hiçbir şey anlayamıyordum. En ürkütücü olanı da, araba kullanırken, karşıdan gelen aracı fark etmem bayağı bir zaman alıyordu. Ölmek istemediğim için bıraktım. Yedi kilo veren arkadaşım da, bir gece aniden iki eli ciğer gibi kızarınca ilacı bıraktı. Ayrıca baldırlarında, önemli derecede morarmalar oldu. Az kilosu olanlarda daha çok yan etki görülüyormuş. Kullananları Allah korusun! (Gonca Şahiner)

UYUŞUKLUK, SİNİRLİLİK, MUTSUZLUK

İlk üç gün bana enerji verdi ama sonraki günlerde tam anlamıyla dibe vurdum. Beynimde ve ayaklarımın altında uyuşukluk, sinirlilik, mutsuzluk yaptı. Sindirim sistemimi de bozdu. Her gün hiç durmadan su içmekten fenalık geldi ve böbreklerim ağrımaya başladı. Sonra da bıraktım. Benim anlayamadığım, Lida’nın birçok ülkede yasaklandığını söyleniyor. Tarım Bakanlığı hiç mi araştırmadı izin verirken? (Işıl Çavuş)

SEVGİLİMİ KINIYORUM

30 gün kullandım. 60,5 kilodan 55.5’a düştüm. Günlerce kocaman bir kuzu yemişim gibi tok dolaştım. Önce çok enerji verdi. Kalp çarpıntısı 10. günde ortaya çıktı, kalbim dakikada 110 atıyordu. Ürünün, tamamen bitkisel olduğuna inanmıyorum. Garip bir bağımlılık yaratıyor. Kendinizi hayattan bezmiş hissediyorsunuz, hiçbir şeyden zevk alamıyorsunuz. Üç ay kullanılsa inanıyorum ki, insanda intihar hissi uyandırır ve organlarda kalıcı hasar bırakır. Yemek hazırlamak, yemek yemek tam bir angarya oluyor ve neredeyse hayvansal içgüdüyle yaşamak için yiyorsunuz. İşin takıntı kısmı da aynaya baktığınızda ortaya çıkıyor, inceldiğinizi görünce, "Bir şey olmaz, devam!" deyip hapı yutmaya devam ediyorsunuz! Ben, 1.70’im ve 60.5 kiloydum. Huzurlarınızda, kilo vermem gerektiğini düşünen ve "Üç kilo verirsen Afrodit gibi olacaksın!" diyerek beni gaza getiren sevgilimi kınıyorum. Zaten Tanrı, kendisini cezalandırıyor, ben zayıfladıkça, o balon gibi şişiyor. (Zeynep E.)

DİYALİZ MAKİNESİNE BAĞLADIK

Altı yıllık hekimim, bir eğitim ve araştırma hastanesinin beyin cerrahi kliniğinden uzmanlığımı almak üzereyim. Bir süre önce, bel fıtığı operasyonu için kliniğimize yatan ve Lida’yı 45 gün kullanan ve yaklaşık 10 kilo vermiş bir erkek hastanın, yapılan rutin tetkiklerinde, daha önce var olmayan böbrek yetmezliğinin hastayı diyalize girmeye mecbur edecek düzeyde geliştiğini gördük. İlaç sınıfına girmediği için etkinlik ve güvenilirlik çalışması yapılmamış bir maddenin Sağlık Bakanlığı onayı olmaksızın, eczane raflarına girmesini sadece şuursuz bir ticari hırsa bağlayabiliyorum. Ancak ben ne düşünürsem düşüneyim, siz ne yazarsanız yazın, bu maddenin bu şekilde kullanımı, halihazırda kullanan hekimlerin bile var olduğu düşünülürse, engellenebilecekmiş gibi durmuyor. (Ö. Emre.)

BIRAKTIM, DEPRESYONDAN ÇIKTIM

Bir arkadaşımın önerisiyle başladım. Kalp çarpıntısı, görme bulanıklığı ve inanılmaz bir sinirlilik hali başladı. Bunların hiçbirinin Lida’dan kaynaklandığını düşünmedim tabii. Ta ki, sinirlilik halim bir çıkmaza girip, soluğu psikiyatristimin kapısında alıncaya kadar. Doktorum, normal bir seansın ardından kullandığım antidepresanın dozunu üçe çıkarmaya karar verdi. Bilinmeyen bir nedenle, aniden depresyonun dibine vurmuştum. Tam seans bitmek üzereydi ki, verdiğim 10 kilodan söz açıldı ve Lida kullandığımı söyledi. Size doktorumun yüzündeki paniği anlatamam. "Anında bırakıyorsun Lida’yı. Hemen şimdi" dedi. Antidepresanla birlikte kullanmak daha da feciymiş. Son dönemde aynı şikayetle gelen üçüncü hastasıymışım. Lida’yı bıraktım, depresyondan çıktım. (A.D.A)

YER AYAKLARIMIN ALTINDAN KAYIYORDU

Topu topu beş gün kullandım. İştahım kesildi, acayip su içtim, o canavar gibi yemek yiyen ben, bir lady edasıyla ağırlaştım. Hoşuma gitti açıkçası. Ama... Üçüncü gün, yer, ayaklarımın altından kaymaya başladı. Sanki yüzüm uyuştu, ağzıma hükmedemediğimi düşündüm. Revirde tansiyonum ölçüldüğünde, hemşire "İyi misiniz? Tansiyonunuz 17-11?" dedi. Hemen dahiliye uzmanı geldi, sonsuz tansiyon takipleri ve bir sürü tahlil. Utanarak sordum doktora "Lida, yapmış olabilir mi?" "Ne içtiğinizi bilmiyorsunuz ki, tabii ki yapabilir" dedi. Yaklaşık beş gün, gözümü açmadan yattım. Sonra yavaş yavaş toparlandım. Ha bu arada, o beş günde dört kilo vermiştim. Artı iki olarak bana geri döndü. (Deniz Fidan)

DİREKTEN DÖNDÜM

Sekiz gün aldım. Kabus ikinci gün başladı. Ellerim titriyor ve konuşma zorluğu çekiyordum. Ağzımdan istem dışı sesler çıkıyordu. Muhtemelen kan şekerim, korkunç bir şekilde düşüyordu. Bir haftada beş kilo verdim. Yedinci günde aniden kalbimde ritim bozukluğu hissettim. Önce üstünde durmadım. Sıkıntıdan, yorgunluktan falan dedim. Ve ilaçtan bir tane daha aldım. Ertesi gün ise durumum daha vahimdi. Kalp atışlarım iyice bozulmuştu. En yakın hastanenin aciline gittim. Hemen elektro çekildi. Durumum felaketti, ritim bozukluğu had safhadaydı. Hemen oksijen takıldı. Makineye bağlandım. Kan örneği alındı. Gelen tahlil sonuçlarımda mineral dengemin alt üst olduğu görüldü. Potasyum seviyem çok çok aşağılara düşmüştü. Potasyum seviyesinin düşmesi kalpte ritim bozukluğuna sebebiyet veriyormuş. Hemen hastane yatırdılar. Sabaha kadar dört ünite potasyum takviyesi yapıldı. Hálá bir düzelme yoktu. Hayatım bir anda kararmıştı. 24 saat boyunca holter cihazı takıldı. Her tarafımdan siyah kablolar sarkıyordu. Direkten döndüğümü düşünüyorum. (Safiye B. K.)

CİNSEL SORUN YAŞADIM

İş icabı spora fazla zaman ayıramadığım için kilo sorunum var. 42 yaşında, 1.75 boy ve 80 kiloyum. Üç gündür Lida kullanıyorum. Daha önce bir sorunum yokken, ilk defa bugün cinsel manada sorun yaşadım. Ve yardımcı ilaç kullandım. Erkekler açısından yan tesirleri olabilir diye düşünüyorum. (Alpay A.)

KULLANACAĞIM DİYE TUTTURDU

Eniştemin astımı ve guatrı var, yüzü pancar gibi, yine de kullanacağım diyor. Annemin de hipertansiyonu ve demir eksikligi var, o da tutturdu, ben de kullanacağım diye, merak ediyormuş. Kullanmasını istemiyorum. "Yan etkisi olursa bırakırım" dedi. Ama öldükten sonra bir kıymeti yok ki. Lütfen çabuk yazın bu konuyla ilgili yazınızı, herkesi sarmış durumda bu Lida meselesi. (Aylin C.)
NEFES ALAMADIM

İki haftada beş kilo verdim. Uykusuzluk, kalp çarpıntısı, stres ve hızlı sinirlenme problemlerine rağmen kullanmaya devam ettim. Ta ki bir halı saha maçının 15. dakikasına kadar. Genelde haftada bir koşmamdan ötürü, kondisyonum iyi seviyededir. Ancak o maçta 15 dakika sonra bittim. Nefes alamadım. Kesinlikle bu ilacın ağır yan etkileri var. (Mert Akalın)
50 GÜNDE 7 KİLO

42 yaşında menopoza girdim. Hayatım boyunca dengede tuttuğum kilom sürekli değişmeye başladı. En son Lida aldım ve 50 günde yedi kilo verdim. Şu an istediğim kilodayım. Bende yan etkisi olmadı. 22 yaşındaki kızımda, aşırı halsizlik, uykusuzluk gibi yan etkiler oluştu. (Nesrin Çakmaklı)

MÜTHİŞ BİR BULUŞ

10 yıllık eczacı kalfasıyım. Bence müthiş bir buluş Lida. Ha yan etkileri yok mu? Var. Ama çevremdeki sağlıkçı ve doktorlardan öneri alarak, Lida’nın yan etkilerini ortadan kaldırdım. Şu an verdiğim 15 kilonun keyfini sürüyorum. Sadece 3-5 kilo fazlası olanlarda yan etkiler daha fazla görülüyor. (Özlem K.)

NE OLUR BİZİ YAKMAYIN
13 gündür Lida kullanıyorum dört kilo vermiş durumdayım. Piyasada iki farklı Lida ürünü var: 1-Kolay yoldan para kazanmak isteyenlerin piyasaya sürdüğü, Tarım Bakanlığı onaysız, prospektüsü olmayan sahte Lida. 30 YTL’ye satılıyor. 2- Orijinal ürün, Tarım Bakanlığı onaylı, Türkçe prospektüslü, 55 YTL. Ne olur bizi yakmayın. Biz Akdeniz kadınları yağ deposu gibiyiz, ne güzel zayıflıyorduk Lida’yla. Şimdi siz olaya el atınca, hayatımız zorlaşacak. (Emine Y.)
44 BEDENDEN 38 BEDENE

Doğumdan sonra 75 kilodan bir türlü düşemedim. Ve Lida kullanmaya başladım. Şimdi 60 kiloyum, 44 bedenden, neredeyse 38 bedene düştüm. Vücudum inanılmaz inceldi, biçimlendi. "Sağlık Bakanlığı yasaklamış" diyorlar. Büyük ilaç firmalarının oyunu olduğunu düşünüyorum. Ben memnunum. Kullanmayı düşünenlerin bir kan testi dizisinden geçmelerini ve gün aşırı kullanmalarını öneriyorum.
(Sibel Akçalı)

RİSKE DEĞER
Millet olarak her şeyi abartmaya meraklıyız. Bana göre Lida, iştah kontrolü sağlayan bir destek. Ben 37 yaşında, iki çocuk annesi, tüm gün oturarak çalışan, akşamları ise eve gidince koltuğa serilen bir kadınım.
İşim çok stresli, ben de oldum olası çok iştahlıyım. 20 kilo fazlam vardı. Bana çok iyi geldi. Çünkü bazı sağlık sorunları da yaşamaya başlamıştım. Horluyordum, sırtımda deformasyon vardı, her an fıtığa dönüşebilirdi, omuzlarım, kollarım ağrıyordu, kolesterolüm yüksek çıktı. Her gittiğim doktor "En az 10 kilo verin hemen" diyordu. Lida’ya başladım, şimdilik dört kilo verdim. En az üç ay kullanmaya kararlıyım. Kimyasalların vücuda etkilerini, uzun vadede zarar vereceğini bilecek durumdayım. Ama basitçe cost-benefit analizi yapınca, kilo nedeniyle yaşadığım ve yaşayacağım sağlık sorunları bu riski almaya değer. (Nevin

bende lida kullandım 40 günde 11 kilo verdim ani kilo kaybı beni çok saratı sinir sistemim normal değil,ama kilodan memnun kaldım 101 kilodan 90 kiloya indim,benim merak ettiğim aynı sibütramin içeren madde reductil denilen ilaçtada var o niye serbest bu niye yasak,biri 120 ytl lida ise 40 ytl acaba karalamalar biraz ticarimi? merak ediyorum
adil aktürk eklemiş. | 01.05.2007 Saat 19:37
lidayı iki aydan beri kullanıyorum su an ucuncu ayın içindeyim.. ve hayatımda karsılastıgım en süper mucize gercekten..ben lidayı tam bir yıl once rusyadan bi arkadasımla getirmistim fakat o zamanlar bazı kişisel sorunlarımdan dolyı düzenli kullanamayıp 2 hafta sonra bıraktım.. ben lidayı kullanamda yasın cok onemli bir faktor oldugunu düsünüyorum.. 23 yasındaym 160 boya 76.6 kiloydum. su anda 66.2 kiloyum.. gercekten kilo verme konusunda yapılabilcek herseyi yaptım ve kullandım.. ilacın içindeki maddeden bazıları sikayet ediyor ve obozite ilaclarının etken maddesi oldugu soyleniyor..buna inanın devlet hastaesi doktorundan yesil receli olarak bizayıflama ilacı kullanmıstım ve ilac 2yıl sonra türkiye de yasakalndı.. ama halen yasıyorum istee... eger benim gibi gercekten istahlı ve agız tadına duskunseniz LİDA yı öneriyorum cünkü aklınıza yemek gelmiyor bile..
blgn eklemiş. | 01.05.2007 Saat 23:05
merhaba ben 1 hafta kullandım 3 kilo fazlam vardı ve 3 kiloyu verince bıraktım 1.5 ay oldu hala kilo almadım.bi ara tylol hot içinde karalamalr yapıldı.anlamıyorum neden karalama politikaları uygulanıyor.o bişey yazıyor bu bişey yazıyor kime inancamı şaşırdım.peki madem zararlı tarım bakanlığından onay aldı.ve şuanki söylentide sağlık bakanlığından onay alıncanı söylüyolar.adam gibi sağlık bakanlığı açıklama yapmadanda hiçbişeye inanmam.reduktılde aynı maddeden oluşuyo ama doktorlar patır patır yazıyo.
filiz karababa eklemiş. | 04.05.2007 Saat 14:59
Merhaba,
lidayı 1 kutu kadar kullandım, bizim gibi korkunç iştah içinde olan insanlar, iştahı kesen daha az yememize neden olan bu hapı mucize olarak değerlendirdi.
Daha yemekten kalkmadan biten yemeğin ardından hüzünlenip , şimdi ne yiyeceğim gibi bütün yaşamını yemeğe endeksleyip, kilo aldıkça mutsuz olan bizler lida içmeyip de ne yapalım? Zaten azıcık iştahımızı kesecek herhangi birşey bizim mutluluğumuz olacaktır. diyetle değil çünkü olmuyor. çünkü iştah bitmiyor. o yüzden lida çok tutuluyor. teşekkürler.
sistermeyes eklemiş. | 07.05.2007 Saat 08:43
AYNEN YAZAN ARKADAŞLARA KATILIYORUM,YASAK YASAK AMA HALA PATIR PATIR SATILIYOR BAZI ÜRÜNLER...BEN TAM 27 GÜNDÜR KULLANIYORUM LİDAYI TAVSİYE ÜZERİNE,İLK 10 GÜN EVET MİDE BULANTISI ÇOK FAZLA OLMAK ÜZERE,AĞIZ KURULU YAPIYO BAŞKA BİŞEY YOK,AMA SONRA HİÇ Bİ YAN ETKİ KALMADI.VE 5 KİLO VERDİM ŞU ANDA..AÇ KARNINA DEĞİL SABAH KAHVALTI YAPIP SONRA ALMANIZI TAVSİYE EDERİM,TAZE MEYVE SUYUNUZU VİTAMİNİZİ ALIN,ZATEN AĞIR YEMEK YİYEMİYORSUNUZ TAMAMİYLE İŞTAH KESİP ÖLDÜRMÜYO YANİİ,YİYOSUNUZ AMA AZZZ.BEN ÇOK MEMNUN KALDIM,UMARIM SÖYLENENLER DOĞRU ÇIKMAZ,ECZANE SONUÇTA SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI DİYE SATIYO İNSANLARA.EN YAKIN ZAMANDA SONUÇLANSIN LÜTFENN.
ZEYNEP KAYA eklemiş. | 08.05.2007 Saat 18:58
Zayıflama ilacı Lida’nın satışı durduruldu
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, ‘zayıflama ilacı’ olarak piyasaya sunulan Lida’nın satışını durdurdu. İçeriğinde sibutramin olduğu tespit edilirse, ilaç piyasadan toplatılacak. Bakanlık, analizler sonuçlanana kadar, ürünün kullanılmaması konusunda uyardı.
murat eklemiş. | 09.05.2007 Saat 01:59
bende kullanıyorum 72 kilodan 65 kiloya düştüm 1.kutuda 5 kilo verdim memnunum karaciğere ve böbreklere zarar vermesi beni korkutuyor ama şimdilik sorun yok üniversite ve sağlık sitelerinde araştırmalarıma göre karaciğerşeker emilimini düşürünce beyinde uyuşma ve konuşma güçlüğü yapıyormuş tatlı yenince lidanın bu bazılarına yaptığı ve korkulara sebep olan beyinde uyuşmanın sebebi şekersiz kalan vucudumuzun otamatik verdiği tepki tabii dahada sonra tepkileri ne olur vucudun bilemiyorum ama vitamin destekli kullanmak şart....
eklemiş. | 09.05.2007 Saat 11:55
arkadaşlar bu ilacı kullananlara bir sorum olacak
lidanın asıl olanındaki kapsulun içi ne renk biz aldık hem beyaz hemde bej çıktı
şaşırdık
bize bilgi verirseniz seviniriz
kübra yazıcı eklemiş. | 10.05.2007 Saat 18:11
DİKKATLE OKUYUN !!! Ben lida yı arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine kullandım.onlar da kullanmışlar ve memnun kalmışlardı. İlk tableti kullandığım gün işyerindeydim kalp çarpıntılarım ve acayip derecede ağız kuruluğu oldu.Eczaneye gittim tansyonum normaldi.Şeker ölçümü yaptırın dediler.Ayrıca bir ilaç kullanıp kullanmadığımı sordular.Ben Lida yı unutmuştum hayır dedim. sonra işyerine dönüp ilacı aldığım kişiyi aradım.Onda da olmuş bunlar normal dedi. Tuvalete çıkamamak gibi bir sorunum yoktu.Ama sonra kabızlık ama ne kabızlık.sanki bağırsaklarım kurumuştu. (Zaten çok fazla yemek yiyen bir insan değildim.Benim sorunum düzensiz beslenme.Boyum 155 kilom 65 di.) Ben 1 bardak su yada kahve içince drek tuvalete çıkan biriyim.Ama bu ilacı kullanmaya başladığımdan beri bunlar aza indi. Tuvalete gitmesem küçük tuvaletim aklıma bile gelmiyordu.Kabızlık yüzünden makat kısmım yara oldu zaten.Sonra internete baktım bunlar doğalmış. Deşifre programını seyredince korktum.Hemen bıraktım.Zaten 21 tane kullanmış 3-5 kilo arası vermiştim.Şimdi 1-2 gün arayla yada bazen hiç ve Sabah kahvaltıyı kayısı suyuyla yapıp sonra ilacı alıyorum.Kabızlık biraz düzeldi de yaralar hala var ve canım yanıyor.Ama birşey farkettim sol tarafımda ve el parmaklarımda acayip bir kasılma bazen de uyuşma var. Bide sol tarafımda boynumda/boynumdan sol elimin ucuna kadar bir kasılma var. Bide uykusuzluk ve aşırı derecede unutkanlık.Bunun nedeni de sanırım vitaminsizlik.Lida ile birlikte başka bir ilaç kullanılmaması gerektiği için başka ilaç alamıyorum. Doktora kontrole gidicem.İlacı kullanmaya başladıktan sonra olanları anlatıp test yaptırıcam. LÜTFEN BU İLAÇLA İLGİLİ AÇIKLAMALARI BİR AN ÖNCE YAPIN.
mavimelek eklemiş. | 15.05.2007 Saat 12:02
MERHABALAR
bende 1 ay kullandım lida'yı . tamam ilkgunlerde agız kurulugu , halsizlik , mide bulantısı oldu ama bırakmadım Daha sonra bu saydıklarımın hiçbiri olmadı yani bunyeye alısana kadr bu şikayetler olabilir .ben 1 ayda 7 kilo verdim bundan once çok ilaç denedim fakat sonuç alamadım .haa bu arada şu kabızlık dediğiniz şey bende olmadı aksine daha da normale bindi ve şimdi çok memnunum 2. kutuyu aldım .Belki rahatsızlıgı olan kişilerde yan etki yapmıs olabilir bence ilkonce muayene olun ..rahatsızlıgınız yoksa lidayı şiddetle tavsiye ediyorum ...
gül eklemiş. | 19.05.2007 Saat 15:56
YAKLAŞIK 2 HAFTADIR KULLANIYORUM VE ÇOK MEMNUNUM.BENDE ARKADAŞIMDAN DUYDUM AMA YAN ETKİLERİNİN OLDUĞUNU SÖYLEDİ BENDE TANIDIĞIM DOKTOR VE ECZACI ARKADAŞLARIMA SORDUM HATTA ONLARDA KULLANIYORMUŞ 3 KG VERDİM VE ÇOK MUTLUYUM YEMEK AKLIMA BİLE GELMİYOR
NUR TAŞ eklemiş. | 19.05.2007 Saat 21:50
bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım bende kullanıyorum bu hapı 3 gündür.
ama 3 gündür hiç tuvalete çıkmıyorum.ellerimde kasılmalar oluyo titremeler ve uykusuzluk problemi yaşıyorum.ilk günler diyemi böle oldu anlamadım bırakmak istemiyorum.sizde bi fikir verin lütfen.sağlıklı günler hepinize.
doğan eklemiş. | 21.05.2007 Saat 17:00
bende bu hapi kullandim ve 12 gunde 4 kilo verdim ama tabiki bendede uykusuzluk gecenin yarisinda kalkip kendimi tuaf hissettigim oldu ve sanki kalbim yerinden cikacakmis ve heycan yapiyodu ama birseyim kalmadi ve 3ay sure vermistim sonra turkiyeye gelince izmirde gordum ve yine aldim ama bu sefer cok asiri kabizlik oldu bi arkadasin dediyi gibi sanki yirtiliyodu bir yerim cok su ictiyim halde buna anlam veremedim hatta ilaca baslamadan once sigarayi birakmistim ve 1 haftadir kullaniyodum arkadas bana bu ilacin toblatildigini soyleyince 2 gundur ara verdim ama gordumki halen canim fazla yemek yemek istemiyo istahi gercekten kesiyo agiz kurulugu aypiyo yani bende agzimda tuaf bi tat yapti sunu belirtmek isterim ben ilk kullandigim ilaci almanyada bir Rus bayan satiyodu oda Rusyadan getirmisti o hapi aldigimda boyle kabizlik olmamisti bu Turkiyeden aldigim paketi ilk paketlen karsilastirdim aynisi ama buseferki sanki yan etkileri var yarin tekrar basliycam hedefim 4 kilo daha vermek ben 157 boyunda 63kilodaydim 1 haftada 2kilo verdim yinede herkez kendisi bilir ama benim tavsiyem sigara kullaniyosaniz birakin ve bol yuruyus ve bol su icin ve bitkisel caylar kullanin bende artik boyle deneyecem umarim daha iyi olur ilacin yan etkisi olmaz sanirim deneyelim .saglikli gunler hepinize.
sultan eklemiş. | 21.05.2007 Saat 21:46
ben sultan yine size birsey daha yazacagim bu hapin rengi acik yesil ve koyu yesil almanyadada sahtesi cikmis ve renkleri degisik olanlar varmis bendeki dediyim gibi acik ve koyu yesil bir kapsül sizdekiler nasil biolmek istiyorum-
sultan eklemiş. | 21.05.2007 Saat 21:57
arkadaslar bence lida nin kaldirma istegi iki baslikta toplanabilinir.
1. Buyuk firmalarin payinin dusmesi 'buyuk sektor biliyorsunuz obezite ile savas'
2. Cin e karsi tutum

ben amerikadayim ve aldim kullaniyorum
agiz kurulugu yapmasi cok iyi birsey bence zoraki su iciyoruz eee neresi kotu bunun
beni kglarim cok rahatsiz ediyor bunu alip cok citdi sorunlar yasamadigim surece rahatca kg vericeksem beni hic bir sekilde rahatsiz etmez kg larim kadar....
blumia yada anokrasia olmaktan daha iyi
yediklerimi kusmam daha mi iyi sonuc vericek yada
bir kac ay once yaptigim gibi yemeden sadece vitamin takviyesiyle uc bes gun hic bir sey yemeden ruh gibi dolasmak mi?
ben buna bas koydum ben eski kimligimi kazanicam depresyon denen canavarin yabanci ulkede yasamanin verdigi bunalimlarla aldigim bu kg lar verdigiklerim zaten verilmis ama ben obezler ulkesi usa da bu kglari verip ilk geldigim gun gibi 63 kg olucam :-) korkmayin 90/100 kg degilim ama o donemleri de yasadim
deli gibi diet deli gibi spor gunde alti saat spor terleme esofmaniyla
inanilmaz kasilmalar tuz kaybi kramplar
bu sistemle daha iyi ama midem biraz yandi galiba gastirit i olanlarda biraz yanma yapiyor isin kotusu saat uc te geldi oglen sonrasi ve uykum zor gelicek galiba buna da kocaman EVET olabilir onemli olan bu berbat ruh halinden cikmak ve turkiyeden getirdigim hala sakladigim o guzelim kumas pantolonlarima kavusmak offffffffffffffffffffffffffffff amerika offfffffffffffffffffffff fast food
nefret ediyorum sizin yemek anlayisinizdan
gece yarisi bukadar ofke kusula biliniyor kg lara
son olarak kglara olum diyerek sevgilerimi yolluyorum
yesilkir eklemiş. | 22.05.2007 Saat 08:22
cok memunum herkese tafsiye ederim be birinci gun faydasını görmeye başladım ama şu ana ilaç bukamıyorum lidayı seviyorum herseyin tadına bakabiliyorum. sms
m.s.sevimli eklemiş. | 22.05.2007 Saat 13:44
Lida=O beden demek, Ben BİR RAHATSIZLIK GECİRDİM kullanmış oldugum ilaçların yan etkisiyle hergün iştahım dahada acıldı yemek masasından kalkmadan ne yiyecegimi düşünmeye başladım cok hızlı bir sekilde göbeklenmeye başladım sonra mucize ilac olan lidayla tanıştım birinci gun etkisini göstermeye başladı ben haytımda bir gunde bir bardak suyu zorla içen bir adamdım. Lidadan sonra 3lt buluyor böbreklerimin calıştıgına inandım. Herşeye deger. herkeze tavsiye ederim Lidayı seviyorum SmS
m.s.sevimli eklemiş. | 22.05.2007 Saat 13:52
ben internet üzerinden lida ile aynı firmada satılan hoodoba diye bir zayıflama ilacı aldım ama bu ilacın lida gibi hiç bir yan etkisi yok ne baş dönmesi nede migde bulantısı sadece çok su tüketiyorsunuz buda kötü birşey degil başlayalı 10 gün oldu 2 kilo verdim bir aylık bir hap zaten
gül sivri eklemiş. | 22.05.2007 Saat 18:55
MERHABA, BEN 31 YAŞINDA 130 KG BİR BAYANIM, LİDA İLE İŞ YERİMDEN BİR ARKADAŞ TAVSİYESİ ÜZERİNE TANIŞTIM. ARAŞTIRDIM FARKLI İDDİALAR VAR. ÖNCE DOKTORA GİDİP TÜM TAHLİL VE TESTLERİ YAPTIRDIM. SONRA BİSMİLLAH DEYİP KULLANMAYA BAŞLADIM, BUGÜN 7.GÜN VE HİÇ BİR SORUN VE YAN ETKİ İLE KARŞILAŞMADIM. VE SONUÇ ŞİMDİLİK 3 KİLO VERDİM. BEN Kİ YEMEDEN DURAMAM ARTIK AKLIMA BİLE GELMİYOR ACIKTIĞIM. SABAH NORMAL BİR KAHVALTI SONRASI HAPI YUTUYORUM. VE BEN Kİ DOKTORLAR BANA O ÇOK BAHSEDİLEN (REÇETE İLE SATILAN) ZAYIFLAMA HAPLARINDAN YAZMIŞLARDI, ONLARI BİLE TEHLİKELİ DİYE KULLANMAMIŞTIM, ŞİMDİ LİDA YA İNANNIYOR VE GÜVENİYORUM. KENDİME 4 AYLIK PROĞRAM ÇIKARDIM. HER KUTU BİTİMİNDE TAHLİL VE TESTLERİMİ YAPTIRACAĞIM.
AMA BENCE KİLOLU OLMAK DAHA SAĞLIKSIZ, LİDA NIN YAN ETKİLERİNİ GÖZE ALMAYA DEĞER. GELİŞMELERİ SİZLERLE PAYLAŞMAYA DEVEM EDERİM.
CEREN ATABEYOĞLU eklemiş. | 25.05.2007 Saat 16:27
merhaba arkadaşlar! ben de lidayı iyi sonuç alan bir arkadaşımdan duydum ve eczaneden alıp kullanmaya başladım.ilk 2 gün biraz yan etkisi oldu ama sonra kullandığımı unuttuğum zamanlar oldu 1 ayda 6 kilo verdim.akupunkturda yaptırdım ama kilolarımı geri almıştım şimidiyse 2 ay oldu ve hala kilo almadım. zayıf olmak o kadar harika bir duyguki 2. kutuyuda alıcam ama bulamıyorum. ne yan etkisi olursa olsun önemli olan benim mutluluğum ve özgüvenim...bence bünyeye göre yan etkileri değişiyor.eğer sizde benim gibi şikayetçi olmadıysanız kullanın şiddetle öneriyorum..
ayrıca hayatımızda zararlı olan o kadar çok şey var ki ben bunu umursamıyoprum bile... lidayla kendinize olan güveninizi tekrar yakalayın ve göbeğinizi içeri çekmekten kurtulun ;)
eklemiş. | 27.05.2007 Saat 03:08
lidayı kullanmayı bende istiyorum ama bu çıkan haberlerden sonra korkuyorum açıkcası ama dietle zayıflayamıyorum çünki tam uygulayamıyorum birde guatır ameliyatı oldum ilaç ( tefor ) kullanıyorum ikisi aynı anda kullanılabilirmi? benim arkadaşım kullanıyor çok güzel kilo verdi 6 kg ama çok rahatsız oldu mide bulantısı çarpıntı gibi beni aydınlatırsanız çok memnun olurum
sedef aydın eklemiş. | 27.05.2007 Saat 19:09
evet bende 28 gün kullandım 9 kilo verdim .ayşe armanın yazısı çıkınca korktum kullanmadım.ama ikinci kutuyu da almayı düşünüyorum ama karar veremiyorum.ben ilk gün hafif bir mide bulantısı yaşadım.zaten normalde de en az3 litre su içen bir insanım.birde kabızlık yaşadım ama.sonra herhangi bir sorun kalşmadı.hatta 26/05/2007 29.da içtim hiç bir şey olmadı.ama karar veremiyorum ne yapsam bilemiyorum.ha bu arada yüzümde çok sivilce çıktı ama lida mı yaptı bilemiyorum.çok stres yaşadım sanırım ondan şu an hepsi geçti.ne yapsam acaba.
emine sever
imge sever eklemiş. | 27.05.2007 Saat 20:26
Kesinlikle lida kullanın diyorum, çünkü oğlumun sünnet düğününe 2 ay kalmıştı denemediğim hiçbir zayıflama yöntemi ve rejim kalmamıştı ve ben hala gece kıyafetlerinin içine giremiyordum. 170 boyunda ve 73 kilo idim. Bir arkadaşım tavsiye etti, düğüne az kaldı ve bu düğün hayatında bir kere olacak, oğlun için zayıflaman lazım, lida kullanmanı tavsiye ediyorum dedi. Birçok işe yaramayan yöntemden, 6 öğünlük daha fazla kilo aldıran diyetlerden sonra kilolarımdan başka kaybedecek birşeyimin olmadığını düşündüm. İŞTE SONUÇ; Birinci kutuyu bitirdiğimde7 kilo verip 66 kiloya düştüğümde hemen moda evlerine gittim ve 40-42 beden elbiselere girebildim.İkinci kutuyu almam gerekiyordu, yasaklandığı haberleri yayılmaya başladı, son anda buldum ve devam ediyorum. Düğüne 15 gün kaldı ve ben mükemmel bir gece elbisesi aldım, çok yakıştı, çünkü yıllardır belimi göremiyordum,incecik bir bele sahip oldum. 15 günde 5 kilo daha verip bütün gece keyifle halay çekmek istiyorum.
Bu arada unutmadan hani şu ünlü diyetisyenler varya, sürekli bize 6 öğün yemek yiyin günde şu kadar spor yapın, yeme biçiminizi değiştirin diyenler; işte onlar bile hastalarına LİDA tavsiye ediyorlarmış ve ilaç olarak da lida ile aynı etken madde olan sibutramin içerkli redüktil ve zenical yazıyorlarmış, ama bunla ekranlarda söylenmiyor.
BEN ÇOK MUTLUYUM, KİLO VERDİM VERMEYE DEVAM EDİYORUM, YAN ETKİLERİNİN KİŞİLERİN METABOLİZMASINA GÖRE DEĞİŞTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM, ÇÜNKÜ ÇOK SU İÇMEMİZE NEDEN OLAN AĞIZ KURULUĞU VE BİRAZ KABIZLIKTAN BAŞKA BİŞEY OLMADI BENDE. kAYISI KURUSU İLE KABIZLIĞI DA HALLETTİM. LÜTFEN LİDA YASAKLANMASIN, KİLOLU İNSANLARIN DA ÖZGÜVENE VE MUTLU OLMAYA, VİTRİNDE GÖRDÜKLERİ KIYAFETLERİ ALMAYA HAKLARI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
SERAP TUTGUN eklemiş. | 28.05.2007 Saat 11:58
selam arkadaşlar,
ben de iki gündür bu ilacı kullanıyorum.önce ne olduğu belli değil diyerek alanlara da karşı çıktım daha sonra benim çevremden iki kişinin kullanması ve yan etkisini görmemesi üzerine denemeye karar verdim.yeni bi kutuya para vermedim arkadaşımdan alıp deniyim dedim.baş dönmesi,ağızda kuruluk,halsizlik,başımda ve vücudumda uyuşukluk baş gösterdi.hatta ağzımı açıp da konuşmaya mecalim yok diyebilirim.ayrıca dün gece de uyuyamadım.bende b12 eksikliği var ki bu ilaç da buna sebep oluyomuş.bendeki etkileri hastalığımı tetiklemesinden veya aşırı kilolu olmayışımdan da olabilir.1.65 boyunda ve 61 kiloyum.amacım bi kaç kilo vermekti.ama söylenenlerden ve başıma gelenlerden korktum sanırım bırakıyorum.en azından benim bünyeme ters.herşeyin başı da sağlık arkadaşlar.hala konu muallakta.biraz daha bilgilendirilmeli insanlar kanımca.herkesin dilediği vücut ölçülerine sahip olabilmesi dileğiyle, sağlıklı kalın:)
ays eklemiş. | 30.05.2007 Saat 20:30
ben yarın itibariyle başlıyorum , ya allah diyelim.:)
hande eklemiş. | 31.05.2007 Saat 17:14
bende alıcam ama nereden alınıyo bu hap sahtesını almak ıstemıyorum
dilek eklemiş. | 01.06.2007 Saat 00:05
ben bu hapı hiç sevmedim
ss eklemiş. | 01.06.2007 Saat 13:23
hap çok dandirik
st eklemiş. | 01.06.2007 Saat 13:25
bu ilaç bir mucize ama gözümüzü korkuttular 40 günde 10 kilo verdim ancak tv de böyle haberler çıkınca korktum ve kesmek zorunda kaldım.sonuçları biran önce açıklasalarda bizde gönül rahatlığıyla kullanmaya devam etsek.ağız kuruluğu oldu ama bunlar gayet normal bir ağrı kesici içmeye kalkıyorsunuz içinde bin tane yan etki var bundada olacaktır tabiiki ama sağlığımız önemli kendimizide öldürecek değiliz ya bile bile bakanlık açıklasın artık ne oluyor bitiyor anlayalım.ticari korkuda var piyasada 200 milyona ilaç satmaya çalışmak varken nerdende çıktı bu çinliler piyasa alt üst oldu çelme takalımda işimiz yürüsün diyebilirler tabii insanlar zararlı değil ve kullanmaya devam ederlerse diyetisyenler kepenkleri indirecekler adamlar olukla para kazanıyorlar 40 ytl lik ilaç başlarına bela oldu.kesin belli olmadan kullanmayı düşünmüyorum sizlerde kullanmaya ara verin arkadaşlar eğer bişey çıkmazsa devam.........
Neslihan Karabulut eklemiş. | 01.06.2007 Saat 13:52
şubat 11 de lidayı kullanmaya başladım.başladığımda 78 kiloydum.ilk günden etkisini gördüm.evet ağız kuruluğu hissettim.günde en az 4 litre su içmeye başladım.lidayla beraber hiç ilaç tüketmedim.çünkü gerek duymadım.en büyük yan etkisi uyumamak oldu bende.1 hafta belki 10 gün neredeyse hiç uyumadım...
2kutu bitirdim..şu an 64 kiloyum.kot bedenim 32di şu an 28 beden kota rahatlıkla giyebiliyorum..dengeleme programını uygulayamadım çünkü lida bulamıyorum..neredeyse 2 ay oldu bırakalı ve kilo almadım.ama midemin açıktığını hissediyorum artık...
piyasada lidanın yerine çıkan fx15 diye bi ilaç var onu aldım.dengelesin diye ama inannın lida gibi değil...sadece susuyorum..ama açıyorumda....
lütfen deneyimlerinizi paylaşmaya devam edin...
serpil güngör eklemiş. | 01.06.2007 Saat 15:25
Hepsi safsata bunların arkadaşlar..Pazar payı diye bir şey var..Kolay yoldan zayıflanabiliyorsa kim gitsin ki diyetisyene? Para kaybetmemek için karalıyorlar (diyetisyenler)..Hiç bir yan etkisini görmedim. 2 ayda da gayet iyi kilo verdim. Sarkma olmadı. Tavsiye ediyorum.Herkes kullanmalı...2 aydır da kullanmıyorum ayrıca..Geri kilo almadım..

55666 eklemiş. | 01.06.2007 Saat 21:08
lidayı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. ilk ay uykusuzluk,kabızlık, ağız kuruluğu yaşadım ama kiloda verdim. 2. kutuya başladığımda bunların hiçbiri olmadı. enteresandır. acıkıyorumda....
sbss eklemiş. | 02.06.2007 Saat 19:48
ben bir dr arkadasımla ortaklasa kullandım 162cm boyunda 72 kg dım lidayı kullandık tan sonra 7 kg verdim simdi 65 kg dayım herkes bana zayıfladıgımı soyluyor basta esim .cok muttluydum bende sadece ilk zamanlar uykusuzluk basagrısı cok yaptı .ama zaten ben haftada 3 defa alıyordum .kahvaltımı cok iyi yapıyor meyveleri aksatmıyordum sadece az su iciyordum fakat cok cay iciyordum
derken lida hakında cıkan haberleri duyunca korktum .yorumları okudum .b ende olan birseyi daha fark ettim .bende sinir de yapmıstı .o yuzden korktum ve bendeki kutuları cöpe attım .zayıflamak güzel ama cocuklarımı ve esimi zayıflamaktan cok seviyorum . kendimi riske atamam.basta ürün üzerinde supritamin oldugunu yazsalardı belki daha güvenilir olurdu.cok sukur tahlillerim simdilik temiz .
.
Ayşe Met** eklemiş. | 02.06.2007 Saat 21:00
arkadaşlar.bütün yazılanları okudum bende lidayı kullandım ve 1 ayda 9 kilo verdim.başlarda baş ağrısı uykusuzluk falan oldu ayrıca ben çok agır başka bir ilaç kullanmama ragmen hiç bir yan etkisini görmedim.inşallah sinsi sinsi zarar veren bişye değildir.bence iyi araştırın ne iyi diyenlere nede kötü diyenlere inanmayın.
cem peker eklemiş. | 03.06.2007 Saat 00:42
yaw rejimlerden bıktım sonuçta alamıyorum zaten. reductil diye bir ilaç kullandım 2 ay sonucunu aldım fakat sonra verdiğim kiloların 2 katını aldım. şimdide lidayı kullanmaya başladım. reductilden daha etkili diyebilirim. bir haftada 5 kilo verdim. boyum 1,60 kilomda 83 şu anda 78 kiloyum. giremediğim kotlarımın içine girmeye başladım bu çok güzel bir duygu. umarım sağlığa çok ciddi zararları yoktur. aklımda sürekli yemek yeme fikrinden sıyrıldım bu çok güzel işte.
Damla Güzel eklemiş. | 03.06.2007 Saat 02:20
slm ben 2 paket lida kullandım ilk kutuda 6 kilo 2 kutuda 8 kilo verdim güzel biürün tavsiye ediyorum
türkiyede bişeyler tutuldumu karalıyolar işte şuda bir gerçekki her bünye kaldırmıyo ama tavsiye ederim tabiki eğer sağlıklıysanız
berna kayar eklemiş. | 04.06.2007 Saat 08:14
slm arkadaşlar lida güzel bi ürün diye duydum ama tavsiye etmiyorum
2 arkadaşım kullandı biri şuan hastanede karaciğerleri zarar görmüş doktorlar tamamen lidaya kullanmasına bağlıyolar ve yaşı 26 gayet sağlıklı bi insandı tavsiye etmiyorum zayıflamak bu kadar ucuz olamaz madem öyle ünlüler neden kullanmıyo diye bi düşünün herşeyin başı sağlık bu arada arkadaş 2 paket kullandı bıraktıktan 12 gün sonra rahatsızlandı yazık insanların sağlığıyla oynamasınlar.doktor dediki kullanan insanda mutlaka karaciğerlerinde bi problem çıkar
kullananlara tevsiyem bi doktora görünün.sağlık bu başka bişey değil yani
sema benli eklemiş. | 04.06.2007 Saat 08:22
tavsiye etmiyorum kullanmayın aklı olan kullanmaz halamın kızı hastanelik oldu bıraktıktan 1.5 ay saonra toplu ve sert durması gereken karaciğerleri çatlamış bi toprak düşünün aynen öle olmuş hastanenin kapısına lidayı ve karaciğerinin resmini yapıştırdı doktorlar ölümle sonuçlanabilir diyo doktorlar kesinlikle kullanmayın hele bekar ve doğum yapmamışsanız geleceğinizi karartmayın yazık başka bişe demiyorumdoktorun ağzından duymasam inanmazdım bekar bi kız kullanmış hastaneye kaldırmışlar bıraktıktan bi müddet sonra hem karaciğerleri hemde yumurtalıkları iflas etmiş üzüldüm doktorun bu işte karı yokki neden kandırsın insanları doğruya doğru kullanmayın allah aşkına
bırakın yazık size gözle görmeyince insan inanmıyo ama inanınki zararlı ben gördüm ciğerlerinin resmini eski sağlığına bile kavuşamıycak artık ve tedavisi ömür boyu sürebilir
başka nediyim ben size
betül döner eklemiş. | 04.06.2007 Saat 08:32
bitkisel mucizeler adlı sitede kimyager diye biri var. Lida konusundaki tüm sorularımın cevaplarını oradan aldım. Adam resmen ansiklopedisini yazmış lidanın. İçinde sibutramin olduğunu ne kadar olduğunu daha başka neler olduğunu tüm detayları ile yazmış. Bence kimyageri bi okuyun derim.
melis ece eklemiş. | 04.06.2007 Saat 09:04
zaten bu ulkede bırılerıne ucretını odemezsenız mutlaka o urunu kotulerler. olaya bakarmısınız tarım bakanlıgı onaylıyor saglık bakanlıgı onaylamıyor bunlar farklı ulkelerın bakanlıklarımı:) lidayı kullandım ve sadece bır paketıyle tam olarak ıstedıgım forma kavustum. yok ınsanlaın saglıyıyla oynanıyormusta yok neymıs ya bırakın allah askına herseye camur atmayın
onur yıldız eklemiş. | 04.06.2007 Saat 16:30
ben bugun aldım yarın baslıyorum bakalım ne olacak
dilek maden eklemiş. | 06.06.2007 Saat 01:04
mrblar ben lida kullanımında 15.gündeyim ve 64 kilodan 59 a düştüm bence hiçbir yan etkisi yok arkadşlara katılıyorum herkesede tavsiye ederim yememk kadar güzel bir şey yokmuş:)aslında benim sorunum basenimleydi ve şuan basenim bile 7cm azaldı çok rahatım valla ağız kuruluğuda gayet i bence negüzel su içiyoruz işte:)):)
ya bu karalamalar palavra ya farklı firmlar ilacın i oldunu görünce napcalar karalıcaklar yani başka ne yapabilrlerki dimi:)hatta birisi abartmış lidayı ilk kullandığı günde suratında ve vucudunda kahverengi kabarıklıklar çıkmış dalmaçyalı gibi oldum diyodu :)baya abartmış ve halada geçmemiş güya PALAVRA BENCE.:)
BEN GAYET MUTLUYUM YAVAŞ VE SAĞLIKLI KİLO VERDİĞİME İNANAIYORUM BENCE VE HERKESE TAVSİYEM BOL BOL MEYVE TÜKETİLSİN VUCUDUN NERDEYSE BÜTÜN İHTİYAÇLARINI KARŞIIOR TATLI İSTEĞİNİZİDE ORDAN KARŞILAYABİLİOSUNZ
KULLANAN HERKESİN HAYALLERŞNDEKİ KİLOYA ULAŞMASI DİLEĞİYLE MUTLU VE SAĞLIKLI GÜNLER AZ KİLOLAR:):)
serap demir eklemiş. | 06.06.2007 Saat 11:59
bence de abartılı karalamaların çoğu palavra. örnek: 04062007 tarihli "betül döner eklemiş. | 04.06.2007 Saat 08:32 "- "sema benli eklemiş. | 04.06.2007 Saat 08:22 " mesajlara bakın... forumdaki tüm yorumların arasında en az 2 saat 3 saat ara var. bu 2 mesaj ise 10 dk arayla girilmiş. aynı kişi ilacı karalamak için arka arkaya farklı isimlerle yorum yazmış.. ben sadece ağız kuruluğu yaşadım. bir de tuvalet problemi ki ilk haftanın sonunda o da kalmadı. karaciğeri parçalıyormuş.. yuh artık!
ac eklemiş. | 07.06.2007 Saat 10:38
Arkadaşlar ben ve arkadaşımda lida zayıflama hapını kullanmaya karar verdik ama hangisi sahte hangisi gerçek bilemiyoruz. Herhes biz gerçeğiz diyor neye inanacağımızıda şaşırmış durumdayız. Gerçekten Haziran 2007 ayında gerçeğini bulup kullanan arkadaş varsa lütfen yazsın nerden aldığını bizlerde temin edelim.
Tülay ALYILMAZ eklemiş. | 07.06.2007 Saat 14:57
merhabalar ben bu mücize hapı yaklaşık 2buçuk haftadır kullanıorum.
1.61 boyndym ve istediğim sonuca ulaştım. 57 den 51 kiloya düştüm. ilk gün halsizlik, kalp çarpıntısı, bunları yaşadım ve halada yaşıorum.bu aşırı şişman olmadığımdan olabilr yani bence bünyeden bünyeye fark yaratan bi ilaç bu. özellikle son zamanlarda uyku uyuyamıorum. yemek yemeyi pek hatırlamamakla birlkte aldığım zamanlarda da tabağın yarısını bırakıorum.ama hiç bi zaman vitamini eksik etmiorum. kullananlara tavsiyem yemek yemediğnz zamanlar da bile meyvenizi size enerji vericek türden besnleri kesnlikle aksatmayın ve haftada bigün kendinize izin verin.ben bir ay sora bırakıcm çünkü,ister istemez insan bu söylenenlerden etkilenio. ben ilacı aktardan aldım ama eczanelerde halaa bulunuoo.daha dün arkadaşm aldı. anlamıorım yasaklanan bi ilaç nası oluoda hala piyasada satışa sunuluo. ilacın sahteleride var dikkat etmenizi öneririm.. biz küçükyalı AKZER aktardan temin ettik..
damla ilgin eklemiş. | 07.06.2007 Saat 15:09
kımse gıtmez.nasıl para kazanacaklar.meyve veren agac taslanır derler buda öyle kullanın arkadaslar korkmayın hıc bırsey olmaz .her ilacın yan etkısı var .bünyenıze cok yan etkı yaparsa kulanmazsınız
sağlıklı günler

dilek maden eklemiş. | 07.06.2007 Saat 15:48
2.günüm yan etki falan yasamıyorum.agız kurulugı bıle olmadı bende .arada bır ates basıyor terlıyorum gecıyor .bunuda metabolızma hızlandıgı ıcın yapıyo heralde .6 kilo fazalm var onu vermeyı cok ıstıyorum.ama bız bu hapları alıp ucuza zayıflıyoruzda arkadaslar hıc düsünmüyoruz diyetisyenler akapunkturcular spor salonları güzellık salonları nasıl para kazanacaklar.aaaaaaaaaaaaa hep kendımızı düsünüyoruz olmazki.

kimseye kulak asmayın devam edın arkadaslar .kim ne derse desın.
dilek maden eklemiş. | 07.06.2007 Saat 15:58
bence süper!!! ilk 10 günde 4 kilo verdim.sonra devamı geldi,amacım 50 kiloydu.hiç zorlanmadım ama kardiologda buldum kendimi.doktor araştırmıştı ve içmememi söylemişti.zaten amacıma da ulaşmıştım.arkadaşlar kalbimde yada hiçbiryerimde birşey çıkmadı.fazla kilo verdiğim için olmuş kalp ağrıları.bence devammm.TEK KELİMEYLE SÜPER....tatlıdan beni hiçbirşey vazgeçiremez derdim.lida onuda yaptı!
PINAR SEZER eklemiş. | 08.06.2007 Saat 00:07
arkadaşlar ben lida kullanmıyorum ama araştırırken dikkatimi bişey çekti lidanın kendi sitesinde özellikle yemek yiyin diyor sabah kahvaltılarını çok ii yapın iştahı kapattığı için herkes yemek yemiyor yada yemeyi unutuyor bunu kesinlikle yapmayın yemeğinizi yiyin demiş bu yan etkilerin azalması yada olmaması için çok önemli bence. başka sitelerdede bunu uygulayanların rahatsızlıklarının azaldığını okudum uykusuzluk içinde sabah çok erken almanızı önermişler 8 gibi
asem18 eklemiş. | 08.06.2007 Saat 01:59
slm bende almak istiyorum ama korkuyorum arkadaslar 55ila58 kilo arasındaydım . ama ameliyattan sonra 72 kiloya fırladım ve veremiyorum çok üzülüyorum. almak istiyorum ama korkuyorum ne olur yardımcı olun lütfen
selma bağcı eklemiş. | 08.06.2007 Saat 11:24
kafasınd aşüphesi olan arkadaşlar bakın hiç şüphe duymaya gerek yok ya o yazılanlar abartıııııııııı.ya bi düşünün ya taş çatlasın 50 ytl fiyatı ilacın okadar az bi paraya kısa sürede mucizevi bir şekilde zayıflıyosunuz yani ee bu oturarak para kazanmak isteyen insanlaraı soyan diyetisyenleer napsın bu durumda tabiki karalıcaklar lidayı:)):valla bu çinliler akıllı adamlar ya ben şu an kuş gibyim valla inceldimi gördükce dahada mutlu oluorum kullanın sizde mutlu olun :):)heleki ayşe armanın ıkarttığı yazıya hiç inanmayın ya yazanlar kendi adamıdır kesin:)ya biri dioki dialize bağlanmış yuhh ya okdarda deil yani bi felç olmadık falan diyenler kalmadı tamamen karalamaaaaaa:)i günler herkese kullanın mutlu olunnn
serap demir eklemiş. | 08.06.2007 Saat 13:32
2 ay kullandıim 9 kilo kadar am ama iyi kilo verdim ama hepsini geri almaya başladım para tuzağı sadece bizi kandırıyolar dikkat
sevda hakem eklemiş. | 09.06.2007 Saat 14:37
lidayı 1gün kullanabildim aynen dedikleri gibi acayip ağız kuruluğu mide bulantısı baş ağrısı ayrıca tansiyonumu yükseltti anında kestim hapı baş ağrım 2 günde ancak geçebildi şimdi başka bir ilaç kullanıyorum lidanın yaptığı yan etkilerin hiç biri yok 15 günde 3 kilo verdim çok mutluyum
ayşegül korkmaz eklemiş. | 09.06.2007 Saat 14:51
MERHABALAR...! şiddetle tavsiye ediyorum. mükemmel bşy LiDA lafı uzatmaya gerek yok 24 günde 7 kilo verdim. ve açlık nedir unuttum. sadece ağız kuruluğu yapıyor ve haliyle su tüketimini arttırıyor ws. mutlaka deneyin. mutlu kalın.... :):):)
dilek mercan eklemiş. | 09.06.2007 Saat 17:36
arkadaşlar yan tesir yapmayanlar aldıkları yerleri yazsın lütfen.teşekkürler.bana tüm yan etkileri yaptı.dün küçük tansiyonum sıfır dı.
dilan eklemiş. | 10.06.2007 Saat 18:50
MERHABA ARKADAŞLAR,BEN LİDAYI 1 AY 1 HAFTA KULLANDIM,69KGDAN 59 KG YA İNDİM VE İLAÇ BİTTİĞİ,BULAMADIĞIM İÇİN ARA VERDİM.BU ARADA DOKTORA GİİTTİMMMMMM VEEEE SADECE ÇİNKOM DÜŞMÜŞ,AMA BEN VİTAMİN B6,B12,FOLİKASİT,DEMİR TAKVİYESİ DE YAPIYORDIM.ÖNCELERİ YAN ETKİLERİ BİRAZ RAHATSIZ EDİCİ İDİ,AMA KAHVALTIDAN SONRA ALINCA VE SUYU 2 LTDEN AZ İÇMEYİNCE GEÇTİ.AYNI ZAMANDA DİYETTE YAPTIM.TAVSİYEM,MUTLAKA ÖNCESİNDE VE SONRASINDA DOKTARA GİDİP DEGERLERİNİZE BAKTIRIN VE VİTAMİN VE YOGURDU EKSİK ETMEYİN.BENCE KORKUTMALARININ TEK SEBEBİ ZAYIFLAMA PASTASINDAN PAY KAPMAK,SAGLIK BAKANLIGI ŞİMDİ ECZANELERE ONAYLADIGI 80 MİLYONLUK İLACI SATTTIRIYOR O İLACI BİLEN BİLİR AMERİKADA 20 KİŞİ ÖLDÜREN HANİ CEYDA DÜVENCİNİN KULLANDIĞI.......KANMAYIN BUNLARA MANTIĞINIZI KULLANIN SAĞLIKLI GÜNLER............
DUYGU eklemiş. | 10.06.2007 Saat 22:08
Merhabalar,Lidayı eşim 13 gün içebildi, idrarını yapmakta zorlanmaya ve cinsel ilişkide bulunurken ağrı çekmeye başladı..prostat olduğunu düşünüyordu ,doktora gittik tahlillerini yaptırdık,prostat değilmiş,tamemen ilacın yan etkisiymiş..2 ay sonra normale döndü...geri kalan 17 kapsülü ondan gizli olarak bu sabah kullanmaya başladım,bakalım bende ne etki yapacak..sizlerle paylaşmak isterim....
hande ceyhan eklemiş. | 11.06.2007 Saat 12:53
hande ceyhan seni lidaclup a bekleriz merak ediyorum ben kimikim
kimikim eklemiş. | 11.06.2007 Saat 14:48
merhaba ben lidayı1 ay kullandım. 7 kilo verdim.Hiç bir rahatsızlığım olmadı. Söylenenlerin abartılı olduğunu düşünüyorum. 2. kutuyu almak istiyorum.Fakat bulamıyorum.Nereden temin edebilirim. Bana yardım ederseniz sevinirim.
Gülten YAZ eklemiş. | 11.06.2007 Saat 15:54
Mail adresim yanlıştı düzelttim.Lidaya acilen ihtiyacım var. lütfen bana temin edebileceğim bir yer
Gülten YAZ eklemiş. | 11.06.2007 Saat 15:59
Mail adresim yanlıştı düzelttim.Acil ihtiyacım var. lütfen...
Gülten YAZ eklemiş. | 11.06.2007 Saat 16:02
www.lidacı.com ben burdan aldım
kimikim eklemiş. | 11.06.2007 Saat 16:14
daha almadım ama 1 kutu başka siteden aldım bitti ve 2. kutuyu burdan alacağım
kimikim eklemiş. | 11.06.2007 Saat 16:16
Ben 40 yaşında 1,70 boyunda ve 104 kg ağırlıkta biriydim kimin ne dediği benim için hiç önemli değil nedeni bu Lida ile ilgili hiç bir bilgim yoktu bir akrabamı çok uzun zaman sonra tanıyamayacağım kadar kilo verdiğini gözlerimle gördüm işin enteresan yanı bu akrabam o denli oturmuş bir kiloya sahiptiki onu öyle görmeye alışmıştık ve bu akrabam son derece tembel ve iştahlı biri olduğunu belirtmek isterim spor yapmaya çalıştı hem evde hemde bir salonda ama inanın 1 ayda 1 kilo verip sonraki ay 2 katını almışne yapıyorsun dedim kesin cevabının estetik cerrah ile olduğunu düşünüyordum açıkçası bana Lida kullandığını söyledi ona biri tavsiye etmiş nereden alıyorsun herhangi bir yan etkisi oldumu soruları ile bunalttım açıkçası 1 hafta boyunca bazı önemsiz etkiler yaşamış bunların en önemlisi fazla idrara çıkmak şimdilerde sadece ağzında kuruluk yapıyormuş buda zaten su içerek gideriliyor. hiç vakit kaybetmeden hemen internetten sipariş verdim ilaça başlamadan tartıldım hassas bir terazi olması çok önemli 104,200 gr değerlerini print olarak aldım 13 günlük evet sadece 13 gün sonunda kendimi çok daha hafif hissediyordum halbuki 1 kutu bitmeden tartılmayacaktım ama bir zaman önce sıkıyor diye giymediğim kot pantolon rahat geldi ve gidip aynı terazide tartıldım 13 gün ya hiç bir zaman veremediğim kadar kilo vermişim tam tamına 8,200 gr 96 net bir kiloya 13 günde geldim sadece ilk kullandığım gün biraz çarpıntı ve baş ağrısı yaptı sonra ağzımda kuruluk ve iştahsızlık kaldı şimdilerde sofraya oturuyorum aslında açlık hissetmiyorum ama yemek yemem gerektiğini biliyorum en sevdiğim yemeklerin bile birazını yiyiyorum miydem küçüldü bu nedenle eskisi gibi tabakları sıyıramıyorum hiç su içmeyen biriydim ama önerilen miktarın üstünde su tüketiyorum hatta kullanırken çevremdekiler bu su seni iyice şişiriyor zayıflamak yerine kilo alırsında dediler ama bunları diyenler her gördüklerinde vay be demeden duramıyorlar kim derseki kilolarımla barışık bir insanım yalabn söylüyor kilolu insanların ne hissettiğini ben yaşadım her konuda pasif kalıyorsunuz bazen en basit işler bile size zor geliyor örnek ayak tırnaklarınızı kesmek bile eziyet kilosu olanlar benim ne demek istediğimi çok iyi biliyor 1 kutu bitti şimdi sipariş için internete girmiştim buraya yorum getirmeden gitmek istemedim ha bu arada şimdi tartılacağım tahmin bile etmeye korkuyorum fakat kemerimde hiç kullanmadığım 3 ilik bitti yinede bol geliyor kendimi çok dinç ve zinde hissediyorum sigarayı içmek bile istemiyor vucudum ona bile faydası olabileceğini hiç düşünmemiştim günde 1,5 paket içerdim şimdi 1 paket zor bitiyor birde bu ilaç zararlı deniyor kanser olma riskimi bile düşürdü daha ne diyeyimki sağ dizimde kilitlenme oluyordu uzman bir hekim bir sürü test emar rontgen sonucunda kilo ver dedi bol bol yürü dedi yapamıyordum ağrı kesici verdi buda böbreklerimde ve miydemde sorun yarattı bıraktım şimdi sadece Lida kullandım buna ne etkisi oldu bilemiyorum ama şimdi üç çocuğum var onlarla koşabiliyorum daha ne olsun çevremdeki bir çok kişiye tavsiye ettim hepsi kilo veriyor ama her insana aynı etkiyi vermiyor metobolizmaya bağlı olduğunu düşünüyorum. Benim fikrim deneyin sadece bir kutu size nasıl etki eder ona göre karar verin derim. Bu konuda bana sormak istediğiniz bir şey olursa mail adresim admin@safarim.com msn yada mail farketmez.
Halil Yücepur eklemiş. | 11.06.2007 Saat 21:27
EEE ŞİMDİ KULLANALIMMI KULLANMAYALIMMI
MURAT TAK eklemiş. | 12.06.2007 Saat 01:49
walla arkadaşlar şişmanlık çok ağır bi yük.insan psikolojisini alt üst ediyo.hatta depresyon sebebi bile diyebilirim.her alışverişe gittiğimde ağlayarak dönüyordum eve.neler denemedimki?belki o ilaçlara yatırdığım parayı toplasaydım liposuction falan yaptırabilirdim.her seferinde aldığım ilaçlar işe yaramayınca almıcam diye söz veriyorum kendi kendime..lidayı aldım.arkadaşlarım kullandı.çok faydasını gördüler.hemde sadece 15 gün içinde.bende bu sabah başladım.hadi hayırlısı....
ayça koyuncu eklemiş. | 12.06.2007 Saat 11:02
biri lida nın kapsül rengini söyleyecek mi?
sevda eklemiş. | 12.06.2007 Saat 12:04
BEN 1 AY DİYETİSYENE GİTTİM 8 KİLO VERDİM BU ARADA 1 HAFTA LİDA KULLANDIM BENDE AGIZ KURULUGU EN ÇOKTA BAŞIMDA UYUŞMA YAPTI UYUŞMADAN DOLAYI KORKTUM VE LİDAYI KESTİM DİYETİ BIRKALI 1 AY OLDU VE LİDAYA DÜN YİNE BAŞLADIM BAŞIM YİNE UYUŞUYO KORKUYORUM AMA İÇMEYE DEVAM EDEYİ DÜŞÜNÜYORUM BOYUM 160 KİLOM 81 İŞALLAH SARARLARINI GÖRMEM VE 70 İNERİM ETKİLERİNDEN DOLAYI ÇOK KORKUYORUM ECZACI ARKAŞIM ÇOK ZARARLI OLDUGUNU SÖYLÜYO AMA SATMAYADA DEVEM EDİYO BU NASIL İŞ ANLAYAMIYORUM
BEN LİDAYA MEİL ATTIM ANNEMDE BU İLCI 1 HAFTA KULLANDI VE ANEVRİZMA AMELİYATI OLMUŞTU LDA ANNEM İÇİN İLACI HEMEN KESMESİNİ SÖYLEDİ AMAÇ PARA İSE KULLANMASINI SÖYLERDİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM HEPİMİZE SAGLIKLI VE ZAYIF GÜNLER
BİRNUR AKAR eklemiş. | 12.06.2007 Saat 12:54
merhabalar bende lida kullanıcısıyım.1. kutuyu bitrmeme 1 hafta kaldı.sporla destekledim.hiç bir yan etkisini hissetmedim.kilo kaybım oldu görenler çok şaşırıyor.ama tartılmadım.ilk başladığımda 95 kiloydum boyumda 169 herkes farkettiğine göre en az 5 kilo vermişimdir diyorum .kendi kendime.1 ayın sonunda tarıtlacağım.öncelikle 1 kutu sipariş verdim.yan etkisi olursa bırakacaktım.olmayınca bu sefer 3 kutuyu birden istedim.inşallah bir problem çıkmaz.çıkmayacağını bilsemde içimde hep kuşku var.ama ben çok memnun kaldım.artık doyuyorum hemen.önceden doymak bilmezdim.çok mutluyum o yüzden.en sevdiğim şeyleri bile yiyemiyorum.öğünlerime dikkat ediyorum.acıkmasamda az ama sağlıklı yemeye çalışıyorum.kilosu gerçekten fazla olanlara tavsiye ederim.5 10 kilo fazlası olanlar kullanmamalı.çünkü problemi onlar yaşıyor.kullanan arkadaşlarım oldu bu şekilde hepsi yaşadı yan etkilerini.ben ise hiç bir yan etkisini görmedim.suyumu ihmal etmiyorum.
belemir güngör eklemiş. | 12.06.2007 Saat 13:39
merhaba ben bugün internetten siparişimi yaptım yarın alacağım ama biraz grip gibiyim iyileşince kullanmaya başlayacağım.çok merak ediyorum.gelişmeleri adımadım yazmayı düşünüyorum.çünkü ben muallakta kaldım başlamak isteyenlere yardımcı olmak istiyorum
öznur cengiz eklemiş. | 12.06.2007 Saat 15:02
slm, bende lidaya merak saranlardanım. Bir türlü cesaret edemiyorum. insan ömrü kaç gün ki hergün yataktan kalkmak bir risk. Her an ölebiriz. Kapkaç, trafik kazası, maganda kurşunu vs...
Sadece kendi elimle ölmekten korkuyorum.Bu ilacı almalıyım. Şişman bir gelin olmak istemiyorum. Ama nerden, nasıl alacağıma karar veremedim
internette bir çok sitede var
en hesaplısını almak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Tabi hesaplı ve orjinal olanı:))))
zeran eklemiş. | 12.06.2007 Saat 16:28
merhabalar.bugün lidayı kullanmamın 2. günü,bütün gece gözümü kırpmadım,uykusuzluktan ölmek üzereyim...
hande ceyhan eklemiş. | 12.06.2007 Saat 18:39
2gün oldu baslayalı ilk gün cok iyiydim ama bugün kafam uyusuyor korktum ne yapıcam bilmiyorum buradaki herkes iyi soylüyorda yetkili biricevap yazsa herkese mutluluklar
sule dislioglu eklemiş. | 12.06.2007 Saat 21:33
merhaba ben bugün başladım aslında içimde biraz korku birzda sevinç var koruku var çünkü burdaki kötü yazılanlar sevinç var çünkü zayıflıcam şuanda başımda biraz uyuşma var bi de ağzımda kuraklık ben aslında iyi yorumlara önem veriyorum ne olursa olsun sonuna kadar kullanıcam ve etkisini görürsem annem ve kardeşemde tavsiye edicem önce allahtan sonra lidadan yardım diliyorum herkesi allaha emanet ediyorumALLAH İNANANLARIN YANINDADIR. SİZDE İNANIN YANINIZDA OLSUN HERKESE İYİ GÜNLER.
cemile yılmaz eklemiş. | 13.06.2007 Saat 10:18
ya bşey daha sormak istiorum bu hap ne kadar, nasıl ve ne zaman kulanıcam bana cvp verir misiniz
cemile yılmaz eklemiş. | 13.06.2007 Saat 10:50
ben lida resmi satış sitesinden temin ettim.1 kutu 45 ytl ama birden fazla temin edince indirim oluyor.sabah aç karnına alıyosun yarım saat sonra kahvaltı yapıyorsun.sormak istediğiniz başka birşey olursa yardımcı olmak isterim.
belemir güngör eklemiş. | 13.06.2007 Saat 10:56
bilmem izlediniz mi ama 2akşam önce fln TGRT haberde kaçak ilaç operasyonunda türkiyeye soklmak üzere bi sürü ilaca el kondu..
muhabir bu ilaçları kutuda incelerken içinde bize umut olan, nası olduğunu bilmediğimiz bir şeklde günden güne eriten mücize hap lida yıda tanıttı.. ve burdan anlamış olmalıyız ki girişi yasakmışş gerçekten öleymiş ki yakalanmışş arkadaşlar.. ben de kullanıorum 50 kilo oldum şuan, ama kalbimde hissettiğim ağrılardan dolayı doktora gittm, biliodum haptan olduunu ama içim rahatlasın die gittim.. kalp yetmezliği başlangıcındaymışım, şimdi yernden çıkıcakmış gibi atan kalbimi düzene sokmaya çalışıorum..her sabah uyandığımda aşırı şeklde baş dönmesi de cabası.. bence kısa ve etkili yöntemler yerine, uzun vadede kalıcı sonçlar getiren şeylere yönelelim.. evet bu gerçekten işe yarıyo ama aynı zamandaa vücüdumuzn dengesini kalbimizi ve beynimizi etkiliycek kadarda bozuo, bu bi gerçek..
damla ilgin eklemiş. | 13.06.2007 Saat 11:01
www.lidaclup.com
kimikim eklemiş. | 13.06.2007 Saat 11:50
bugün 3. günüm.. artık kafamı yastığa koyduğumda uyumak istiyorummmm..sabah 5 te yattım 8 de uyandım..2 gecedir beynim özgürlüğünü ele alıp kırlarda koşuya çıkmış vahşi atlar gibi,zaptedemiyorum...konsantre olamıyorum ,beynimde düşünceler cirit atıyor,yattığımda uyuyormuyum bilmiyorum,ama hep uyanık kalmışım gibi beynim çalışır durumda..uyurken bile yaşantıma devam ediyor gibiyim.2 günde 1 kg 300 gr.vermişim bu iyi ama uykuya ihtiyacım var..off
hande ceyhan eklemiş. | 13.06.2007 Saat 13:08
canım kendini neden bu kadar yıpratıyosum 1gün iç 2 gün içme 3 kapsülü böyle kullan sonraki 3 kapsülü 1gün araile iç vücuduna ağır gelmesi çok normal dr.lar bilebazı ilaçlara başlarken küçük dozlarla başlayıp yükseltiyor biterkende hop diye kesmeyip azaltarak kullandırıyor ben ve bazı arkadaşlar böyle kullandık tavsiye ederim
kimikim eklemiş. | 13.06.2007 Saat 14:24
ben de baslayalı iki gun oldu gercekten yemeyi unuttum sadece gerek oldugunu bildigim için yiyorum
bu ilac gercek arkadaslar benim gibi birinin iştahını durdurabildigine gore biraz yan etkisi varsın olsun diye düşünüyorum
yan etkilere gelince evet basımda bir uyusukluk ve dikkat dagınıklıgı yasıyorum ama bir kac gun içinde sanırım gecer nede olsa birseyler degişiyor vucudumda normal gibi geliyor bana
ama gunluk işlerimi engellemiyor
bu arada bendeki ilaç orijinal kapsüllerin renkleri acık yesil ve koyu yesil
elias eklemiş. | 13.06.2007 Saat 16:30
ben daha bugün başlıcam arkadaşlrımın tavsiyesiyle başlamaya karar verdim .bakın arkadaşlar ben dah öncesinde aneroksia tedaviside oldum bi ara 40 kiloya kadar indim yemek yiyemiodum sonra verilen ilaçlar ve tedavi sonrası yine kilo aldım şimdi bu ilaç son çarem denemeye değer die düşünüyorum
elta eklemiş. | 13.06.2007 Saat 23:01
arkadaşlar ben de lidayı bir arkadaşımın tavsiyesi ile kullanmaya başladım.2. paketin ortalarındayım ve yaklaşık 1,5 haftadır kullanmıyorum ara verdim.Bugün tekrar içtim ve derse gittim.Sınav sırasında müthiş bir çarpıntım ve kasılmam oldu bunlar lida'nın normal sonuçları ama ben bu 1,5 haftalık süreçte şunu fark ettim; eğer az yiyerek de yaşayabildiğinizi görüyorsanız ilaç filan hikaye oluyor.Lidayı kesmiyorum kimseye de kesin ya da kullanın demiyorum ama ben lidayı aldığım gün "psikolojik bir ilaçtır bu bi işe yaramicak bak" diye kendime konuşuyordum.İlacın gerçekten etkisi varmış.Ama ilacı içmeyi unuttuğum günlerde de aynen yememden durabildiğimi fark ettim.Bu dönemde tiyatro çalışmalarım nedeniyle de yoğun bir spor çalışmalarına girdim ve şimdi halimden daha çok memnunum.Lida2ya çoık şey borçluyum,özgüvenim geldi.Ama şu da bir gerçek vücudumda sivilcelenme ağrılı kitleler oluşmaya başladı.sınavlardan sonra doktora gideceğim umarım lida ile alakalı değildir.
Damla eklemiş. | 14.06.2007 Saat 03:10
selam ben de lidayı bir ay kullandım ilk aldığmda psikolojk bi ilaçtır işe yaramaz yarasada ondan kaynaklanmadığını zannediyodum fakat gerçekten etkiliymiş (görenlerin verdği tepki ve şaşkınlığı görmek harşeye değer sonuna kadar kullanıcam demiştim...) ama bir ayın sonunda vücudumun iflas ettğini gördüm uykusuzluk sorunum vardı fakat geceleri ders çalışmama olanak sağlıyodu sorun diildi benm için ama ağrılarım had safadaydı özellikle kulaklarım ve boynum.. doktora gittim kafa röntgeni çektirdim bişiinin olmadıığnı söledi 2. kutuya başladım başladığımın 2. günü lidann yasaklandığını duydum almaya devam ettm ama kalbimde sorunlar başladı kalp atışlarım baş dönmesi çok yoğundu bıraktım 1.5 ay oldu hala aynı kilodayım ama ne boğazım düzeldi ne sesim yerine geldi nede kalp atışlarım düzene girdi vücudu dirençli olanlara ilk başta bi etki göstermiyo yavaş yavaş etkisi ortaya çıkıyo bende onlardan birisiyim şimdi bi kalp doktoruna görünücem inş geç kalmamışımdır
ayşee eklemiş. | 14.06.2007 Saat 12:14
merhabalar ben 3gün kullandım bıraktım bence kimse kullanmasın kalbim cok hızlı carpıyo beynim uyusuyo ayaktaduramadım ilerde cok kotu sorunlar cıkartır lida bence dr konturolunde kullanılmalı
meltem eklemiş. | 14.06.2007 Saat 14:31

Profile bak Özel mesaj gönder  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  

1 sayfadan 1. sayfa [ 1 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz